آگهی در سایت
 نکس وان موزیک - صفحه 5
آذر
1
1395

علت بی کیفیت بودن خودروهای ساخت داخل چیست؟

علت بی کیفیت بودن خودروهای ساخت داخل چیست؟

باشگاه خبرنگاران جوان: علی اسدی کرم عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی لزوم ارتقای کیفیت خودروهای داخلی را الزامی برشمرد و افزود: درسال های گذشته به دلیل تزریق منابع مختلف مالی و ارزان قیمت از بخش های مختلف در صنعت خودرو سازی تولید کنندگان بیشتر به دنبال ارتقای کمیت تولیدات داخلی به جای ارتقای کیفیت محصولات خود بوده اند بنابراین نسبت به محصولات کشورهای دیگر و در سطح بین المللی تا حد زیادی با افت جایگاه مواجه شده است .

وی تصریح کرد : برای ارتقای کیفیت تولیدات داخلی در صنعت خودرو سازی ابتدا باید زمینه رقابت تنگاتنگ را با کشورهای صاحب نام در افزایش انعقاد قرارداد ها به شرط انتقال دانش فنی مهیا کرد همچنین با آزاد سازی صادرات خودروهای صاحب برند می توان بازار داخلی را نیز ارتقا داد  .

اسدی کرم ادامه داد : هنگامی که بازار داخلی با کاهش واردات خودروهای صاحب برند مواجه شود تولیدکنندگان انگیزه ای برای ارتقای محصولات خود ندارند زیرا به دلیل در اختیار داشتن بازار داخلی ترجیح می دهند برای سود دهی بیشتر تولیدات خود را با کیفیت پایین و کاهش هزینه ها به دست مصرف کنندگان برسانند و بازار داخلی نیز به دلیل نبودن بستر دیگری جز عرضه این خودروها ، مجبور به تهیه آن می شوند .

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  اظهار کرد : تازمانی که  خودروسازان نتوانند  تولیدات خود را با توجه به استانداردهای جهانی ارتقا دهند با کاهش بازار داخلی مواجه می شوند بنابراین با انتقال دانش فنی و استفاده از فناوری های نوین باید تولیدات داخلی ارتقا پیدا کند .

وی افزود : شفاف سازی نظام مالی کشور می تواند در ارتقای صنایع موثر باشد زیرا اکنون در مسائل اقتصادی شفافیت لازم وجود ندارد باید با نظارت های مستمر و قاطعانه ، مشارکت و همکاری مجلس و دولت این شفاف سازی جدی گرفته شود تا منابع مورد نیاز صنعت خودرو سازی به درستی دراین بخش تزریق شود .

اسدی کرم در پایان گفت : لوازم یدکی ایران دارای جایگاه مناسبی است ولی خودرو سازان ، قطعه سازان را به خوبی حمایت نمی کنند و قطعات بی کیفیت خارجی را به دلیل ارزان بودن آن به داخل کشور وارد می کنند در صورتی که با استفاده از لوازم یدکی ایرانی تا حد قابل توجهی خودرو سازی داخلی ارتقا پیدا می کند .

 لزوم رعایت اصول دست یابی به توسعه جهانی در ارتقای خودروهای ایرانی

محسن شرکا دبیر کل خانه صنعت و معدن و کارشناس صنعت، با تاکید بر این که توجه و رعایت اصول دست یابی به توسعه جهانی از مهم ترین راهکارهای اساسی و لازمه ارتقای صنعت خودروسازی ایران است اظهار کرد : خصوصی سازی صنعت خودرو سازی ایران و فاصله از بنگاه داری های دولتی بر اساس رویکرد اقتصاد مقاومتی و اصل 44 قانون اساسی و توجه به اصول چهار گانه توسعه جهانی از عوامل مهم برای ارتقای خودروسازی ایران و دست یابی به جایگاه های برتر در سطح بین الملل است .

وی ادامه داد : تا زمانی که صنایع و بنگاه های اقتصادی دولتی باشد هرگز ارتقا پیدا نمی کند بنابراین به دلیل گرایش واحد های تولید ی و اقتصادی خصولتی کشور به واردات کالاهای خارجی به ویژه چینی با کاهش قدرت رقابت تولیدات داخلی ، کیفیت پایین ،  کاهش بهره وری  و افزایش قیمت نهایی مواجه می شویم .

شرکا در خصوص جایگاه کنونی صنعت قطعه سازی ایران گفت : اکنون صنعت قطعه سازی دارای جایگاه مناسب و کیفیت لازم برای ارتقای صنعت خودروسازی است در صورتی که این صنایع به بخش خصوصی واگذار شوند با ارتقای کیفیت ، کاهش قیمت نهایی ، ارتقای قدرت رقابت و تامین منابع مالی و بسترهای حمایتی به برندهای برتر جهانی دست خواهیم یافت .

دبیر کل خانه صنعت و معدن و کارشناس صنعت افزود : درصد بسیاری از مواد اولیه و قطعات مورد نیاز صنعت خودرو سازی ایران از کشورهایی مانند چین تامین می‌شود و از طرفی با ورشکستگی و تعطیلی روز افزون کارخانه ها ، شرکت ها و واحدهای تولیدی صنعت خودرو سازی و صنایع وابسته مواجه هستیم و این امر مشکلات این صنعت را دو چندان می کند بنابراین تنها راه خروج از این بحران خصوصی سازی صنعت خودرو سازی است .

وی تاکید کرد : باید تمام اختیارات صنعت خودرو سازی به بخش خصوصی سپرده شود و دولت تنها بابد نقش نظارتی  و حمایتی را ایفا کند .

شرکا اظهار داشت : با ارائه بسترهای حمایتی علمی ومنطقی ، ایجاد انگیزه و توانمند سازی تولید کنندگان داخلی ، ارائه راهکارهای منطقی و علمی ، جلوگیری از واردات کالاهای خارجی ، انعقاد قرارداد های مشترک با کشورهای صاحب نام و برند جهانی و ایجاد سرمایه گذاری های مشترک و توجه به اصول چهارگانه تعامل ، گفت و گو ، احترام و درک متقابل و شناخت و تقویت فصل مشترک ، همکارهای مشترک و پایاپای کشورهای صاحب برند مانند آلمان در ایران و سرمایه گذاری های مشترک چن جانبه به طور همزمان در کشورهای مختلف با حفظ منافع مالی؛ با ارتقای صنعت خودروسازی ایران  به برندهای  برتر جهانی دست خواهیم یافت .

 فاصله از اقتصاد نفتی راه نجات صنعت خودرو سازی ایران

حمید رضا صالحی عضواتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی تهران و کارشناس صنعت،  فاصله از اقتصاد نفتی و توجه به اقتصاد آزاد و صنعتی را یکی از مهم ترین راهکارهای مهم و پیش رو در ارتقای صنعت خودروسازی ایران دانست و افزود : با توجه به ظرفیت ها و توانمندهای تولیدات داخلی و بر اساس اقتصاد مقاومتی و گرایش به اقتصاد درون زا ، اصلاح نظام بانکی ، اصلاح نرخ بهره سود ، تعیین روش های نوین واصلاح شده در صنعت خودروسازی و فاصله از اقتصاد نفتی و تزریق اقتصاد آزاد و صنعتی بر بدنه کشور خودروسازی ایران ارتقا پیدا خواهد کرد .

وی  با تاکید براین که صنعت خود روسازی ایران به عنوان صنعت مادر دارای جایگاه خاصی در ارتقای صنایع دیگر و رونق اقتصادی است ، تصریح کرد : رقابتی نبودن تولیدات داخلی به دلیل  ضعف در زیر ساخت های اقتصاد کلان کشور و نقش موثر عواملی مانند تعیین نرخ ارز ( هنگامی که نرخ ارز پایین باشد تورم افزایش پیدا می کند و تولید کنندگان به دلیل نبود بسترهای حمایتی برای جبران خسارت به واردات ارزان روی می آورند ) ، هزینه های نهایی بالا که با نوسانات تورم بالا و پایین می رود ، قیمت ارزان کالاهای خارج به دلیل داشتن فرصت هایی مانند استفاده از ارز های سابق ؛ باعث گرایش خودرو سازان به مواد مورد نیاز خود از طریق واردات قطعات از کشورهایی مانند چین می شود .

صالحی ادامه داد : به دلیل این که بازار تقاضا و مصرف داخلی به سمت کالاهای ارزان قیمت خارجی گرایش دارد تولید کنندگان با کاهش کیفیت تولیدات خود برای سود دهی بیشتر و دست یابی به بازار به ویژگی های کمیتی محصولات نهایی خود توجه بیشتری نسبت به کیفیت دارند .

عضو اتاق بازرگانی صنایع ، معادن و کشاورزی تهران و کارشناس صنعت در پایان گفت : با انعقاد قرارداد های جهانی مانند قرارداد با شرکت های مانند رنو امیدواریم تا 5 سال آینده به برندهای برتر جهانی و جایگاه های برتر در سطح بین الملل دست پیدا کنیم ،همچنین صنعت قطعه سازی ایران نیز با آزاد سازی اقتصاد و تزریق اقتصاد صنعتی می تواند کمک بزرگی برای ارتقای صنعت خودروسازی کشور باشد.

 

انتهای پیام/

علت بی کیفیت بودن خودروهای ساخت داخل چیست؟

منبع: باشگاه خبرنگاران

آذر
1
1395

آیا نام‌ استان‌ کهگیلویه و بویراحمد تغییر میکند؟

آیا نام‌ استان‌ کهگیلویه و بویراحمد تغییر میکند؟

خبرآنلاین: فرماندار بویراحمد گفت: با وضعیت موجود تغییر نام استان به صلاح نیست و هر چند که بنده با تغییر نام استان مخالف هستم ولی نباید فضای آرام استان بر هم زده شود.

سید محمدکاظم نظری صبح امروز در جمع خبرنگاران بیان کرد:بنده به عنوان‌یک ‌شهروند سعی کردم نظرات موافقان ومخالفان ‌را بدون تعصب مطالعه کنم وبا توجه به پاسخ وتحلیل موافقان و مخالفان ‌این ‌موضوع،‌‌‌ با‌ تغییر نام‌ استان‌ کهگیلویه و بویراحمد  موافق ‌نیستم‌ و معتقدم ‌‌مضرات ‌و مشکلاتی ‌که‌ این طرح ‌در شرایط‌ کنونی‌ ایجاد می کند‌ بیشتر از فواید ‌آن ‌است.

وی ‌تاکید کرد‌:ضرورتی‌ به‌‌ پرخاشگری ‌و اهانت‌ موافقین‌ و مخالفین ‌طرح‌ به‌ همدیگر ‌وجود‌ ندارد‌‌ و می توان‌با‌ ادبیات صحیح ‌در‌ این‌ مورد ‌و سایر‌ مسائلی‌ که ‌اختلاف ‌نظر وجود دارد صحبت‌ کرد‌ و نیازی‌ به‌اهانت کردن‌نیست‌.
 
نظری ادامه داد: این طرح می تواند در سطح استان اختلاف‌ وشکاف‌ ایجاد ‌کند‌ و به صلاح‌ نیست‌ بخاطر چنین‌ موضوعی‌ فضای آرام استان ‌دچار خدشه‌ شود.
 
فرماندار بویراحمد در ادامه افزود:درصورت اصرار ‌برتغییرنام‌ ، تنها راه حل مشکل دانستن‌ نظر اکثریت‌ مردم از طریق‌ رفراندم ‌و رای مردم‌‌ است.
 
ضمن آنکه ازنظر اقتصادی وهزینه ای نیز، شرایط برای چنین کاری مساعد نیست وکار پر هزینه ای است.
 
سید محمدکاظم نظری به هزینه های ناشی از تغییر نام استان اشاره کرد و گفت:درشرایطی که ادارت ما‌‌ هم‌ مشکل‌ هزینه‌ای ‌دارند ‌نمی توانند‌ از عهده ‌چنین ‌هزینه‌هایی ‌‌بر آیند.

وی عنوان کرد:طرح موضوع یک محکی از عکس العمل‌ مردم‌ بود ‌و نشان‌ داد حساسیت درباره آن ‌زیاد‌‌ و‌مشکل‌زا‌ست‌ و بنظر من‌ اصرار بر آن بصلاح نیست‌‌ و پیش‌بینی‌ من ‌این ‌است ‌که ‌این ‌طرح‌‌ عملی‌ نمی شود.

 

انتهای پیام/

آیا نام‌ استان‌ کهگیلویه و بویراحمد تغییر میکند؟

منبع: خبرآنلاین

آذر
1
1395

آخرین مهلت سرشماری غایبین تا سوم آذر 95

آخرین مهلت سرشماری غایبین تا سوم آذر 95

خبرگزاری ایسنا: رئیس مرکز آمار ایران می‌گوید در سرشماری سال ۱۳۹۵ با آمار چهار درصدی غایبین مواجه بوده‌ایم که تلاش مرکز آمار بر این است که از طریق مراجعه حضوری چندباره ماموران و همچنین دادن مهلت ثبت نام اینترنتی به غایبین این چهار درصد در سرشماری 95 لحاظ شود.

امیدعلی پارسا با بیان این‌که تا پایان امروز یکم آذرماه سرشماری سال ۱۳۹۵ به پایان می‌رسد، گفت: تا صبح امروز ۹۹.۲ درصد جمعیت کشور سرشماری شده‌اند که این میزان شامل ۷۹ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور است و پیش‌بینی ما این است که تا پایان امروز سرشماری تمام شود.

رئیس مرکز آمار ایران همچنین اظهار کرد: با این همه جمعیتی معادل چهار درصد جزو غایبین سرشماری سال ۱۳۹۵ بوده‌اند که طی امروز، دوم و سوم آذرماه فرصت دارند از طریق اینترنت نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند. با این همه ماموران ما نیز مجبور شده‌اند که دوبار و حتی چندبار به درب منزل غایبین مراجعه کرده تا بتوانند آنها را در سرشماری لحاظ کنند.

وی افزود: ما اصرار داریم حتما تعداد غایبین به زیر یک درصد برسد و پیش‌بینی ما این است که در سه روز باقی‌مانده برای ثبت نام غایبین این خلا موجود پر شود.

پارسا همچنین گفت: با این همه ما مجبور هستیم اطلاعات مربوط به جمعیتی را که از قلم افتاده است، از طرق دیگر و با استفاده از اطلاعات دیگری پر کنیم و به هرحال نمی‌شود اطلاعات نفوس و مسکن بخشی از خانوار ایرانی را ولو کمتر از یک درصد از جمعیت کل کشور از قلم انداخت و در برنامه‌ریزی‌های کشور قرار نداد.

 

انتهای پیام/

آخرین مهلت سرشماری غایبین تا سوم آذر 95

منبع: ایسنا

آذر
1
1395

گفتگو با مینا وحید بازیگر شهرزاد | امیدوارم محبوب باشم

گفتگو با مینا وحید بازیگر شهرزاد | امیدوارم محبوب باشم

باشگاه خبرنگاران جوان: در سینمای ایران نمی توان چیزی را پیش بینی کرد ولی امیدوارم هرچه که هست، محبوب باشم.

مینا وحید، بازیگر سینما در خصوص آخرین فعالیت سینمایی خود گفت: فیلمنامه‌ای نوشته ام که نگارش آن به تازگی به پایان رسیده است.

وحید در پاسخ به این سوال که ده سال دیگر خود را در عرصه بازیگری چگونه می بیند، گفت: در سینمای ایران نمی توان چیزی را پیش بینی کرد؛ ولی امیدوارم هرچه که هست، محبوب باشم.

وی درباره ملاک انتخاب نقش هایش گفت: اول از همه مهم این است که فیلمنامه را دوست داشته باشم. زمانی هم که فیلمنامه را می پسندم، باید ببینم با نقش پیشنهاد شده، تا چه حد هماهنگی دارم و تا چه حد می توانم تجربه ای که برای نقشم روی می دهد را لمس کنم. اگر نقش برایم ملموس باشد، فکر می کنم که می توانم آن نقش را بهتر از نقش های دیگری که هست، بازی کنم.

بازیگر «کفش هایم کو» درخصوص علت قوی و درست وارد شدنش در سینما گفت: من فوق لیسانس تئاتر هستم و قبل از این که چهره شوم، درس می خواندم، تئاتر کار می کردم و صبر می کردم.

وی در مورد ترس از موفق نشدن در این راه گفت: هنوز هم می ترسم. این ترس یکی از لذت های بازیگری است؛ چون ممکن است پس از هر کار خوبی که بازی می کنی، دیگر پیشنهاد خوبی نداشته باشی. ولی این هم جزو لذت های این کار است و اگر بترسی و صبر نکنی، اشتباه کرده ای و تبدیل به کسی خواهی شد که در کارهای نا مناسب بازی می کند.

بازیگر «دوران عاشقی» در خصوص دغدغه هایش در دنیای بازیگری، گفت: الان دغدغه ام در کارم این است که مدتی را که در صبر می گذرانم، در ارتقای کارم به خودم کمکی می کند یا نه و آیا کار بعدی ام از کار قبلی ام بهتر خواهد شد. چون اگر بهتر نشود، مردم از بازیگر نا امید می شوند و فکر می کنم این بدترین اتفاق برای یک بازیگر است؛ دغدغه ام این است که روی خودم کار کنم تا قوی تر شوم.

بازیگر سریال «شهرزاد» در خصوص کار هایی که برای قوی تر شدنش انجام می دهد، گفت: فیلم میبینم، کلاس بدن و بیان می روم و ورزش می کنم تا روی فرم باقی بمانم و حواسم به رژیم غذایی ام است.

وحید در پاسخ به این سوال که ده سال دیگر خود را در عرصه بازیگری چگونه می بیند، گفت: در سینمای ایران نمی توان چیزی را پیش بینی کرد؛ ولی امیدوارم هرچه که هست، محبوب باشم.

 

انتهای پیام/

گفتگو با مینا وحید بازیگر شهرزاد | امیدوارم محبوب باشم

منبع: باشگاه خبرنگاران

آذر
1
1395

مسکن مهر کی به خریداران تحویل داده میشود؟

مسکن مهر کی به خریداران تحویل داده میشود؟

خبرگزاری ایلنا: استاندار تهران از واگذاری سایت‌های مسکن مهر به خریداران تا پایان دولت خبر داد.

سیدحسین هاشمی؛ استاندار تهران درباره عملکرد دستگاه‌ها در بحث فقرزدایی از سطح شهر تهران و مقابله با آسیب‌های اجتماعی اظهار داشت: کار خوبی شروع شده‌ است و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط به خوبی عمل کرده‌اند و استانداری در این راستا نقش هماهنگ‌کننده دارد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌های اصلی در این زمینه بهزیستی و شهرداری هستند، افزود: آنچه خوب عمل شده، این است که تعامل و همکاری‌ها خوب بوده است؛ در حالی که در گذشته تقریبا به صورت جزیره‌ای عمل می‌شد.

هاشمی اضافه کرد: همچنین امکاناتی که در گذشته وجود داشت؛ محدود بود، اما در حال حاضر نسبت به سه سال گذشته شرایط بهتر شده است، اما اینکه بگوییم؛ تمامی آسیب‌ها حل شده و فقرزدایی از سطح شهر انجام گرفته، اینطور نیست و با ایده‌ال فاصله داریم. منتها روند کاملا مثبت است و تعامل و همکاری دستگاه‌ها برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی بسیار خوب بوده و در این راستا تلاش خود را می کنیم.

وی درباره مشکلات سایت‌های مسکن مهر توضیح داد و گفت: دولت یازدهم تصمیم گرفته است که سایت‌های مسکن مهر را تا پایان دولت به اتمام برساند و تحویل دهد. شخص آقای روحانی دستور داده‌اند که سایت‌ها تکمیل شوند و به کسانی که خریداری کرده‌اند، تحویل داده شود و ما در این راستا تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: چند اشکال عمده و مهم در ساخت مسکن‌های مهر وجود داشت؛ نخست اینکه سایت‌ها در مکان‌های نامناسبی جانمایی شدند. از سوی دیگر خدمات‌رسانی به آنها کار پیچیده ای است. آب و برق و گاز انتقالش سخت بود و منابع هم پیش‌بینی نشده بود. کسانی که قرارداد بستند؛ نمی‌دانستند در طول پروسه ساخت دوباره هم بابد پول بدهند. در حالی که در قراردادها مشخص است که باید مرحله به مرحله پول پرداخت شود.

وی تصریح کرد: بنابراین روشن نکردن مسیر کار برای متقاضیان یک اشکال و عدم پیش‌بینی منابع برای خدمات‌رسانی یک ضعف عمده بوده است. امیدوار هستیم تا پایان سال آینده سایت‌های مسکن مهر به اتمام برسد و به متقاصیان واگذار شود.

وی با بیان اینکه تهران در بحث مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز رتبه اول را دارد، گفت: با جمع‌بندی که در وزارت کشور انجام شده، تهران در پیشگیری و مقابله با ساخت‌وسازهای غیرمجاز رتبه اول را دارد و ما هیچ شکی نداریم. ما ساخت بالای ارتفاع 1800 متر را جلوگیری کردیم. همکاری که در این راستا بین اداره آب، منابع طبیعی محیط زیست، قوه قصاییه، شهرداری، فرمانداری و نیروی انتطامی وجود دارد؛ بی‌نظیر است.

وی افزود: در تهران و اطراف، زمین بسیار ارزش دارد و ما سعی کردیم؛ مراقبت‌های لازم را انجام دهیم. ما دستگاه‌های اجرایی را وادار کردیم که به وظایف خودشان عمل کنند؛ یعنی گفته‌ایم قبل از اینکه جرم اتفاق بیفتد، باید جلوی آن گرفته شود. چون در این صورت نیاز به حکم قصایی نیست، ولی وقتی ساخته شد، نیازمند حکم قضایی برای تخریب هستیم.

 

انتهای پیام/

مسکن مهر کی به خریداران تحویل داده میشود؟

منبع: ایلنا

آذر
1
1395

آلبوم جدید علی زندوکیلی کی به بازار می آید؟ | آلبوم دوم زندوکیلی

آلبوم جدید علی زندوکیلی کی به بازار می آید؟ | آلبوم دوم زندوکیلی

وب سایت موسیقی ما: خواننده آلبوم «یادی به رنگ امروز» در آستانه انتشار دومین آلبوم رسمی خود، از تلاشش برای تولید آلبومی با خط فکری مستقل و ایده‌هایی جدید در فضای موسیقی ایرانی خبر داد.

 علی زندوکیلی که نخستین آلبوم رسمی‌اش را به نام «یادی به رنگ امروز» را شهریور ماه سال گذشته با بازخوانی آثاری از بزرگان موسیقی ایرانی روانه بازار موسیقی کرد، دومین آلبوم رسمی خود را به زودی منتشر می‌کند. او اعتقاد دارد آلبوم دومش به نوعی نخستین تجربه مستقل او در عرصه موسیقی است و شخصیت مستقل هنری علی زندوکیلی در این آلبوم مشخص خواهد شد.
 
علی زندوکیلی: آلبوم جدیدم، نخستین تجربه مستقل و بیانگر شخصیت هنری من است


علی زندوکیلی در نخستین اظهار نظر درباره آلبوم دومش، معتقد است: «بعد از بازخوانی آثار قدیمی و همکاری با گروه‌های مختلفی چون دنگ شو و دارکوب، این آلبوم به نوعی نخستین تجربه مستقل و در واقع بیانگر شخصیت هنری من است. از احساس جاری در ملودی‌ها که اکثرا ساخته خودم است تا انتخاب ترانه‌ها و دیگر جزئیات آلبوم که لحظه به لحظه آن را خودم با کمک دوستانم پیش برده‌ام.»

او درباره مسیر حرکت هنری و حرفه ای اش گفت: «در ابتدای فعالیت‌های مستقلم، با انتشار آثاری چون «فقط دعا کن» و «فریاد» آرام آرام به سمت این شخصیت مستقل پیش رفتم و در یک آزمون و خطای پیچیده، توانستم به مخاطب شناسی خوبی برسم و ذائقه مخاطبانی که این سبک موسیقی را گوش می دهند، بررسی کردم. این تجربه برای من بسیار مهم و پر اهمیت بود و چیزهای زیادی در این مسیر آموختم.»

زندوکیلی درباره جزئیات آلبوم دوم خود نیز گفت: «شش ملودی در آلبوم جدید را خودم ساخته ام و با دوستانی چون علیرضا افکاری همکاری کرده‌ام. دوستان و همکارانم درگروه موسیقی «زند» نیز دلسوزانه در تمام مراحل تولید این آلبوم با من همکاری کردند و واقعا در تمام مراحل همیار من بودند. آماده‌ام که برای اولین بار مردم را با شخصیت مستقل هنری علی زندوکیلی آشنا کنم و در این مسیر همه تلاشم این بوده که از تجربیات گذشته درس بگیرم و بتوانم بهترین‌ها را برای دوستداران موسیقی تدارک ببینم. در لحظه به لحظه مراحل تولید این آلبوم سعی کرده ام بهترین گزینه‌ها را انتخاب کنم و زمان زیادی برای ضبط زنده آثار صرف شده است. هرگز قرار نیست در بازار موسیقی با کسی رقابت کنم و همه سعی و تلاشم تولید آثاری در بهترین حالت ممکن برای مخاطبان موسیقی است.»
 
به دل مخاطب فکر می کنم

این خواننده موسیقی ایرانی در انتهای صحبت های خود نیز تاکید کرد: «هدف اصلی من در این آلبوم و البته در تمام آثارم دل مخاطب است و چون الگوی من در موسیقی و کارم اساتید بزرگ موسیقی در ایران هستند هرگز دوست ندارم افکار و اهداف کاری ام به سمت تفکرات مادی در کار گرایش پیدا کند. دوست دارم پا در جای پای اساتید بزرگ موسیقی ایران بگذارم و از آنها درس بگیرم. وظیفه هنرمندی تلطیف جامعه با تولید آثاری فرهنگی و هنری است و من باید در این زمینه در بهترین حالت ممکن قدم بردارم. مسائل مادی، از اولویت‌ های آخر من هستند و در این آلبوم فکر و دل مخاطبانم را هدف گرفته ام. دوست دارم در نخستین فعالیت مستقلم، به خوبی افکار و سلیقه‌ام را به معرض دید و قضاوت عموم بگذارم و در این راه تلاش فراوانی از سوی خودم و اعضای گروه انجام شده است.»

طبق اعلام «محمود شبیری» (مدیر برنامه‌های علی زندوکیلی) دومین آلبوم رسمی این خواننده
اواخر آذر ماه به تهیه کنندگی سپهر صاحبی روانه بازار موسیقی کشور خواهد شد و اخبار و اطلاعات این آلبوم به همراه پوستر و تیزر آن به زودی منتشر خواهند شد.

 

انتهای پیام/

آلبوم جدید علی زندوکیلی کی به بازار می آید؟ | آلبوم دوم زندوکیلی

منبع: موسیقی ما

آذر
1
1395

اسم اولین فیلم متقاضی جشنوار فیلم فجر چیست؟

اسم اولین فیلم متقاضی جشنوار فیلم فجر چیست؟

پروانه مرزبان تهیه‌کننده‌ی فیلم «چهل کچل» با بازی بازیگرانی چون پژمان بازغی، مریم بوبانی، رضا ناجی و سوگل طهماسبی به پر کردن فرم جشنواره برای این اثر اشاره کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان: پروانه مرزبان تهیه‌کننده‌ی فیلم «چهل کچل» با بازی بازیگرانی چون پژمان بازغی، مریم بوبانی، رضا ناجی و سوگل طهماسبی به پر کردن فرم جشنواره برای این اثر اشاره کرد.

 پروانه مرزبان تهیه‌کننده‌ی سینما درباره‌ی آخرین وضعیت «چهل کچل» به کارگردانی صادق صادق‌دقیقی گفت: «بهزاد عبدی در اوکراین ساخت موسیقی آن را آغاز کرده است. فیلم هم‌اکنون در حال اتمام راف‌کات است. تمام تلاش ما حضور در جشنواره‌ی فیلم فجر است و فرم جشنواره را پر کرده‌ایم.»

داستان «چهل کچل» درباره یک باور محلی است اما این باور محلی افسانه نیست، در واقع موضوع اصلی آن درباره سیل است که قهرمان قصه سعی دارد در مقابل طبیعت و بلایای آن بایستد. در «چهل کچل» بازیگرانی چون پژمان بازغی، مریم بوبانی، رضا ناجی، سوگل طهماسبی، پرهام دلدار و مهدی مهاجری نقش‌آفرینی می‌کنند. آخرین اثر بلند سینمایی صادق‌دقیقی «تا آمدن احمد» بود.

نویسندگی این اثر سینمایی را عبدالجبار دلدار و پروانه مرزبان بر اساس طرحی از مائده عبدی بر عهده داشته‌اند. جلوه‌های ویژه‌ی کامپیوتری ساخته‌ی فرید ناظر‌فصیحی است و حسن ایوبی تدوینگر این فیلم سینمایی بوده است.

انتهای پیام/

اسم اولین فیلم متقاضی جشنوار فیلم فجر چیست؟

منبع: باشگاه خبرنگاران

آذر
1
1395

بهترین بازیهای 2016 کدام بازیهاست؟

بهترین بازیهای 2016 کدام بازیهاست؟

بازی Titanfall 2 به عنوان انتخاب اصلی هیئت داوران تقدیر شد و اریک بارون، سازنده بازی Stardew Valley به سبب موفقیت عظیمی که تک و تنها با ساخت این عنوان به دست آورده بود مورد تحسین قرار گرفت.

وب سایت دیجیاتو - محسن وفانژاد: مراسم اهدای جوایز Golden Joystick امسال سی و چهار ساله شد که ارزش جوایز نمادین آن در نزد عموم گیمرها بسیار پذیرفته شده است. از همین روی، چندی پیش شاهد برگزاری مراسم اهدای جوایز آن بودیم که طی آن، دو بازی Overwatch و The Witcher 3 (به خاطر بسته الحاقی Blood and Wine) بیشترین جوایز را از آن خود کردند.
 
 بهترین بازی های سال 2016 از نگاه Golden Joystick Awards مشخص شدند

بازی Titanfall 2 به عنوان انتخاب اصلی هیئت داوران تقدیر شد و اریک بارون، سازنده بازی Stardew Valley به سبب موفقیت عظیمی که تک و تنها با ساخت این عنوان به دست آورده بود مورد تحسین قرار گرفت.

در نهایت، Dark Souls III که حتی در لیست نامزدهای بهترین بازی سال The Game Awards 2016 نیست، به عنوان برترین بازی امسال انتخاب شد. با این حال، کسب بیشترین جوایز توسط Overwatch در قسمت های مختلف نشان می دهد که احتمالا امسال شاهد تقدیر فراوانی از آخرین ساخته کمپانی بلیزارد هستیم.

به هر روی، لیست کامل جوایز به شرح زیر است:

 •     بهترین صدا: Fallout 4
 •     بهترین لحظه در بازی ها: انتخاب شدن به عنوان بهترین بازیکن مسابقه در Overwatch
 •     بهترین اجرا: دوگ کاکل در نقش گرالت در بازی The Witcher 3
 •     بهترین پلتفرم بازی: Steam
 •     بهترین بازی مستقل: Firewatch
 •     بهترین بازی چند نفره آنلاین: Overwatch
 •     بهترین بازی جدید: Overwatch
 •     بهترین داستان سرایی: The Witcher 3: Blood and Wine
 •     بهترین طراحی بصری: The Witcher 3: Blood and Wine
 •     دستاورد موفقیتی عظیم: اریک بارون برای بازی Stardew Valley
 •     بهترین بازی رقابتی سال: Overwatch
 •     بهترین لحظه در بازی های رقابتی امسال: کشتن چهار نفر با سلاح AWP هنگام پرش توسط coldzera در مسابقات MLG Columbus
 •     انتخاب هیئت منتقدین: Titanfall 2
 •     بهترین شخصیت حقیقی امسال دنیای بازی: شان پلات در برنامه Day 9
 •     تالار مشاهیر: Lara Croft
 •     بهترین بازی موبایل/کنسول های دستی: Pokemon Go
 •     خلاقانه ترین بازی سال: Pokemon Go
 •     جایزه یک عمر دستاورد: Eiji Aonuma
 •     مورد انتظارترین بازی سال آینده: Mass Effect Andromeda
 •     بهترین بازی سال نینتندو: The Legend of Zelda: Twilight Princess HD
 •     بهترین بازی سال پی سی: Overwatch
 •     بهترین بازی سال پلی استیشن: Uncharted 4: A Thief’s End
 •     بهترین استودیو سال: CD Projekt Red
 •     بهترین بازی سال: Dark Souls 3
 •     بهترین بازی سال اکس باکس: Rise of the Tomb Raider
 •     بهترین شخصیت حقیقی سال : Jesse Cox

انتهای پیام/

بهترین بازیهای 2016 کدام بازیهاست؟

منبع: دیجیاتو

آذر
1
1395

کاهش دما و سرما تا کی ادامه دارد؟ | آذر 95

کاهش دما و سرما تا کی ادامه دارد؟ | آذر 95

خبرگزاری آنا: تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی حاکی است که با استقرار توده هوای سرد بر روی کشور، روند کاهش دما در اغلب مناطق کشور تا روزهای پایانی هفته ادامه می یابد.
 
براساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی، این کاهش دما در شمال شرق و نوار شمالی کشور بیشتر از سایر نقاط کشور است.
 
بارش باران و برف طی سه روز آینده در استان های حاشیه دریای خزر و به صورت خفیف‌تر در شمال شرق کشور ادامه می‌یابد. علاوه بر مناطق ذکر شده در نواحی مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز از امروز و اوایل وقت سه شنبه بارش پراکنده برف و باران خواهند داشت.
 
بر پایه این گزارش، در سه روز آینده دریای خزر به خصوص بخش‌های غربی آن مواج خواهد بود . همچنین وضعیت غرب تنگه هرمز و شرق خلیج فارس نیز مواج پیش بینی می‌شود.
 
همچنین براساس اطلاعات هواشناسی، در مناطق شرق و جنوب شرق کشور امروز و فردا وزش باد شدید به خصوص در منطقه زابل باعث ایجاد گرد و خاک می‌شود.
 
دمای هوای امروز تهران در گرم ترین ساعات 7 درجه سانتی گراد پیش‌بینی شده است.

 

انتهای پیام/

کاهش دما و سرما تا کی ادامه دارد؟ | آذر 95

منبع: آنا

آذر
1
1395

مصدومیت امید عالیشاه و علیرضا بیرانوند | تا کی نمیتوانند بازی کنند؟

مصدومیت امید عالیشاه و علیرضا بیرانوند | تا کی نمیتوانند بازی کنند؟

مصدومیت علیرضا بیرانوند و امید عالیشاه

با اینکه تیم برانکو ایوانکوویچ قبل از شروع تعطیلات یک ماهه لیگ در اوج آمادگی خود قرار داشت، حالا این مربی کروات با چالش های زیادی روبرو شده است. مصدومیت علیرضا بیرانوند و امید عالیشاه به خاطر شکستگی دست، اتفاقی است که پرسپولیسی ها را شوکه کرده و مشخص نیست که چطور با آن کنار می آیند.

در شرایطی که در بازی روز گذشته علیرضا بیرانوند و امید عالیشاه دچار آسیب دیدگی شده اند، پزشک تیم فوتبال پرسپولیس هنوز چیزی درباره شدت مصدومیت آنها اعلام نمی کند.

دکتر علیرضا حقیقت، پزشک پرسپولیس در این باره گفت:ف علا نمی توانم چیزی درباره شدت مصدومیت بیرانوند و عالیشاه بگویم. به آنها اعلام کردم امروز به تمرین بیایند و آزمایشات لازم را بعد از حضورشان انجام می دهیم.

بیرانوند و عالیشاه تا کی نمیتوانند به علت مصدومیت بازی کنند؟

اینکه به گوش می رسد دروازه بان ملی پوش پرسپولیس تا 2 هفته دیگر نمی تواند در مسابقات شرکت کند و عالیشاه هم احتمالا تا پایان نیم فصل اول مسابقات را از دست داده است، قطعا برای برانکو سنگین تمام می شود. برخی از دیگر بازیکنان پرسپولیس نیز با مصدومیت های جزیی مواجه هستند اما آنها قطعا به کار گرفته می شوند.

به نظر می رسد داشتن ملی پوشان متعدد هم باعث متضرر شدن پرسپولیس شدن و برانکو در صحبت هایش دائما از بازی کردن این بازیکنان با شرایط سخت در تیم ملی انتقاد می کند.

انتهای پیام/

مصدومیت امید عالیشاه و علیرضا بیرانوند | تا کی نمیتوانند بازی کنند؟

منبع: کاپ

آبان
30
1395

نتیجه بازی رئال مادرید و اتلتیکو مادرید 29 آبان 95 | گلها و خلاصه 3-0 دیشب

نتیجه بازی رئال مادرید و اتلتیکو مادرید 29 آبان 95

--------------------------------------------------------------

نتیجه نهایی : رئال مادرید 3 - اتلتیکو مادرید 0
--------------------------------------------------------------
دانلود فیلم خلاصه بازی رئال مادرید و اتلتیکو مادرید 29 آبان 95
--------------------------------------------------------------
جدول آنلاین رده بندی فوتبال اسپانیا (لالیگا) 2016-2017
--------------------------------------------------------------
دانلود فیلم گلهای رونالدو به اتلتیکو مادرید (هتریک)

دانلود فیلم گل اول رونالدو به اتلتیکو مادرید 29 آبان 95 / دقیقه 23
دانلود فیلم گل دوم رونالدو به اتلتیکو مادرید 29 آبان 95 / دقیقه 71
دانلود فیلم گل سوم رونالدو به اتلتیکو مادرید 29 آبان 95 / دقیقه 77
--------------------------------------------------------------
دانلود حواشی بازی رئال مادرید و اتلتیکو مادرید 29 آبان 95

دانلود فیلم نگاهی به تقابل دیدنی رئال و اتلتیکومادرید
دانلود فیلم گل رونالدو به اتلتیکو از دوربین تماشاگران
دانلود فیلم آخرین تمرین رئال قبل از دربی مادرید
--------------------------------------------------------------

هت تریک رونالدو در ویسنته کالدرون

اتلتیکو 0-3 رئال؛ شب کریس رونالدو

رئال مادرید در دیداری حساس از هفته دوازدهم لالیگا، موفق شد به لطف درخشش کریس رونالدو، در خانه اتلتیکو مادرید به پیروزی 3-0 برسد.

 

به گزارش "ورزش سه"، در این دیدار شاگردان زین الدین زیدان با ارائه یک بازی هوشمندانه توانستند به یک پیروزی شیرین برسند و فاصله شان با بارسا در صدر جدول را به 4 امتیاز افزایش بدهند.

 

رئالی ها بازی را بهتر آغاز کردند و در دقایق ابتدایی، نمایش هجومی تری داشتند. در دقیقه 11، تیم میهمان می توانست به گل اول برسد اما واکنش خیره کننده اوبلاک روی ضربه سر کریس رونالدو، مانع از باز شدن دروازه اتلتیکو شد.

 

برتری رئالی ها ادامه پیدا کرد و بازیکنان این تیم یکی دو موقعیت خوب دیگر را از دست دادند تا اینکه در دقیقه 23، سرانجام قفل دروازه اتلتیکو باز شد.

 

روی یک ضربه آزاد بود که شوت کریس رونالدو بعد از برخورد به بازیکن حریف، منحرف شد و دور از دستان اوبلاک، درون دروازه قرار گرفت.

 

 

بعد از این گل بازی متعادل تر شد و بازیکنان اتلتیکو هم تا اندازه ای پیش کشیدند و یکی دو موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه رئال ایجاد کردند اما در نهایت گل دیگری در این نیمه زده نشد و رئال با برتری 1-0 به رختکن رفت.

 

نیمه دوم را اتلتیکو بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی، بازیکنان این تیم فشار زیادی برای رسیدن به گل تساوی روی دروازه حریف وارد کردند اما دفاع خوبی رئالی ها مانع از رسیدن آنها به گل شد.

 

در حالی که تیم میزبان سخت به دنبال رسیدن به گل تساوی بود، رئال با زدن گل دوم در دقیقه 71، تقریبا کار را تمام کرد. خطای ساویچ روی رونالدو، یک ضربه پنالتی نصیب رئال کرد که خود رونالدو آن را برخلاف جهت حرکت اوبلاک، وارد دروازه کرد.

 

بازیکنان اتلتیکو که چیزی برای از دست دادن نداشتند، بر شدت حملات شان اضافه کردند اما این رئال بود که در دقیقه 77 به گل سوم رسید. روی یک ضدحمله سریع بود که گرت بیل توپ را در دهانه دروازه به رونالدو رساند و او هم با یک بغل پای ساده، کار را تمام کرد.

 

تلاش بازیکنان اتلتیکو برای جبران های گل های خورده در دقایق پایانی ثمری نداشت و رئال در ویسنته کالدرون به یک پیروزی شیرین دست پیدا کرد.

 

ترکیب اصلی اتلتیکو مادرید- رئال مادرید

در حساس ترین دیدار این هفته لالیگا، از دقایقی دیگر اتلتیکو مادرید، میزبان رئال خواهد بود.

 

به گزارش "ورزش سه"، با توجه به توقف بارسا در دیدار مقابل مالاگا، در صورتی که رئال بتواند در این دیدار پیروز شود، جایگاهش در صدر جدول را کاملا تثبیت می کند.

 

 

اتلتیکو مادرید: اوبلاک، خوان فران، ساویچ، گودین، فیلیپه لوئیس، سائول، گابی، کوکه، کاراسکو، گریزمان، تورس

 

رئال مادرید: ناواس، کارواخال، واران، ناچو، مارسلو، مودریچ، کوواچیچ، ایسکو، گرت بیل، واسکز، رونالدو

 

انتهای پیام/

نتیجه بازی دیشب رئال مادرید و اتلتیکو مادرید 29 آبان 95

منبع: ورزش 3

آبان
29
1395

رایگان بودن متروی تهران در روز اربعین 95 (برخی مسیرها) | جزئیات

رایگان بودن متروی تهران در روز اربعین 95 (برخی مسیرها) | جزئیات

خبرگزاری ایسنا: مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران از ارائه خدمات ویژه به عزاداران و شرکت کنندگان در راهپیمایی اربعین تهران خبر داد.

 احمدی بافنده در تشریح جزئیات تمهیدات مترو در روز اربعین حسینی گفت: در روز یکشنبه 30 آبان ماه 95، متروی تهران آمادگی ارائه خدمات حداکثری به عزاداران حسینی و شرکت کنندگان در راهپیمایی اربعین تهران به خصوص در ایستگاه‌های امام حسین (ع)، میدان شهدا و شهرری که در مسیر این راهپیمایی قرار دارند را دارد.

وی تصریح کرد: برای سهولت تردد هر چه بیشتر عزادارانی که در پیاده روی اربعین به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شرکت می‌کنند، مسافرگیری از ایستگاه شهرری بعد از پایان مراسم تا جابجایی کامل عزاداران، به صورت رایگان انجام می‌شود.

احمدی بافنده با بیان اینکه در خط یک مترو تهران که در این روز بیشترین مسافر را به خاطر وجود اماکن مذهبی دارد، فاصله گذر قطارهای مترو کاهش می‌یابد افزود: با افزایش 23 درصدی حرکت قطارها در این خط، فاصله گذر از 7 به 5 دقیقه می رسد.

به گفته مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو تهران تردد مسافران در تمام خطوط مترو تهران به صورت لحظه‌ای کنترل و در صورت نیاز قطارهای فوق‌العاده نیز اعزام خواهند شد.

بنا براعلام مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، مراسم پیاده روی روز اربعین حسینی در تاریخ 30 آبان ماه، ساعت 7 صبح از میدان امام حسین (ع) به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) برگزار می‌شود. این مسیر به طول تقریبی ۱۵ کیلومتر تعیین شده است و عزاداران حسینی از خیابان ۱۷ شهریور، میدان شهدا، میدان خراسان، میدان شوش، خیابان فداییان اسلام، سه‌راه ورامین و میدان شهر ری می‌گذرند تا هنگام نماز ظهر و عصر به حرم حضرت عبدالعظیم (ع) برسند.

 

انتهای پیام/

رایگان بودن متروی تهران در روز اربعین 95 (برخی مسیرها) | جزئیات

منبع: ایسنا

آبان
29
1395

آخرین وضعیت ترافیک جاده های ایلام (مهران) | پیاده روی اربعین

آخرین وضعیت ترافیک جاده های ایلام (مهران) | پیاده روی اربعین

خبرگزاری ایسنا: رئیس پليس راهنمايي و رانندگي استان ايلام گفت: محدودیت‌های انتظامي در محورهاي خروجي به سمت مهران باعث شده که ترافيک نیمه سنگین اما روان در کمربندي شرقي شهر ايلام به وجود آيد.

سرهنگ «نورالله خادم» اظهار کرد: در حال حاضر محدودیت‌های انتظامي به خاطر جلوگيري از ورود خودروهاي زائران به جاده ايلام-مهران و جاده ايلام-ملکشاهي –مهران در خیابان‌های اصلي و کمربندی‌های شرقي و غربي شهر ايلام در حال اجراست.

وي ادامه داد: هم‌اکنون ترافیک کمربندی شرقی ایلام نیمه سنگین و روان است و مشکل خاصی وجود ندارد.

رئیس پليس راهنمايي و رانندگي استان ايلام هم‌چنين از حجم سنگين خودروها در ميدان «ارغوان» خبر داد و گفت: به علت برپايي ایستگاه‌های صلواتي و موکب‌ها در اين منطقه ترافيک ایجاد شده است.

خادم با اشاره به بسته شدن مرز مهران از زائران خواست با صبر و حوصله براي حضور در راهپيمايي اربعين به مرزهاي شلمچه و چزابه در خوزستان مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/

آخرین وضعیت ترافیک جاده های ایلام (مهران) | پیاده روی اربعین

منبع: ایسنا

آبان
29
1395

پیگیری لغو ویزای عراق برای اربعین 96

پیگیری لغو ویزای عراق برای اربعین 96

خبرگزاری ایسنا: رئیس ستاد اربعین کشور گفت: با توجه به مشکلاتی که زائران بدون ویزا در مرز مهران امسال ایجاد کردند برای سال آینده (سال 96) به دنبال لغو ویزا هستیم.

«حسین ذوالفقاری» در جمع خبرنگاران در مرز مهران اظهار کرد: تمهیدات لازم برای بازگشت زائران اربعین بخصوص مرز مهران در نظر گرفته‌شده و مشکل خاصی وجود ندارد.

وی بابیان اینکه بیشترین زائران از مرز مهران بازگشت پیدا می‌کنند، افزود: همه دستگاه‌های امنیتی و خدمات رسان پای‌کار هستند، زائران نگران نباشند.

ذوالفقاری با تأکید بر اینکه تمهیدات لازم در بخش حمل‌ونقل، اسکان و تغذیه برای بازگشت زائران در مرز مهران اتخاذشده است، تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که زائران بدون ویزا در مرز مهران امسال ایجاد کردند برای سال آینده به دنبال لغو ویزا هستیم.

 

انتهای پیام/

پیگیری لغو ویزای عراق برای اربعین 96

منبع: ایسنا

آبان
29
1395

وضعیت آب و هوای تهران دوشنبه 1 آذر 95

وضعیت آب و هوای تهران دوشنبه 1 آذر 95

خبرگزاری ایرنا: مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی گفت: پیش بینی ها نشان می دهد تهران روز دوشنبه (1 آذر 95) شاهد بارش برف در سطح شهر به ویژه در مناطق شمالی و ارتفاعات خواهد بود.

مجید آزادی افزود: بارش برف در سطح شهر تهران خیلی زیاد نخواهد بود اما محسوس است، هر چند در بخش شمالی و ارتفاعات بارش قابل ملاحظه است.

وی اظهار کرد: سامانه فعالی که روز گذشته از غرب و شمال غرب وارد کشور شد و در مناطق شمالی کشور بارش های خوبی به همراه داشته است، از امروز به تدریج وارد کرج و بعد تهران می شود و بارش را به همراه خواهد داشت.
 
وی ادامه داد: نفوذ این سامانه موجب شد امروز نسبت به روز گذشته شاهد کاهش دمای 8 درجه ای در تهران باشیم و این افت دما تا جنوبی ترین نقاط کشور هم نفوذ می کند به طوری که در سه تا چهار روز آینده در کل کشور بین 10 تا 15 درجه افت دما خواهیم داشت.
 
آزادی افزود: انتظار داریم از امشب شاهد بارندگی ابتدا در کرج و بعد تهران باشیم، بارندگی متناوب است اما به نسبت بارش خوبی خواهد بود، این سامانه تا دوشنبه در تهران فعال است و در این روز شاهد بارش برف خواهیم بود که تا بخش های مرکزی شهر را هم دربر می گیرد.

مدیر گروه پژوهشی و هواشناسی دینامیک و هم دیدی پژوهشکده هواشناسی و علوم جوی گفت: به علت نفوذ این سامانه و حرکت صعودی جوی آلودگی شهر تهران نیز تخلیه می شود.

وی با بیان اینکه این سامانه تا سه شنبه درشمال کشور فعال است گفت: نفوذ این سامانه در روزهای پنج شنبه و جمعه هفته جاری در جنوب غرب کشور بارش خوبی به همراه خواهد داشت.
 
آزادی افزود: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته مبنی بر اینکه پاییز کم بارشی خواهیم داشت، اکنون دیگر بارش های پاییزی آغاز شده و در آذر و دی ماه بارش های خوبی را شاهد خواهیم بود به طوری که بخشی از کمبودهای مهر و آبان جبران می شود.

وی گفت: بارندگی در زمستان نرمال خواهد بود و حتی ممکن است برخی نقاط از حد نرمال هم بیشتر بارش داشته باشیم.

 

انتهای پیام/

وضعیت آلودگی هوای تهران دوشنبه 1 آذر 95

منبع: ایرنا

آبان
29
1395

چگونه بدون آرایش زیبا باشیم ؟

چگونه بدون آرایش زیبا باشیم

وب‌سایت تناسب اندام: دخترها وقتی همیشه آرایش کنند، زیبایی شان عادی شده و خیلی مصنوعی جلوه می کنند. آیا تا بحال ریمل ضد آبی داشته‌اید که وقتی شنا کنید تا آخرین لحظه از بین نرود؟ این مقاله ی کوتاه، شما را راهنمایی میکند تا چگونه بدون آرایش زیبا بنظر بیایید.
 
با انجام کارهای زیر از پوست خود مراقبت کنید:
 
 •     صورتتان را یک یا دو بار در روز بشویید.
 •     با هر وعده ی غذایی یا میان وعده‌های روزانه ی خود، مقدار فراوانی آب بنوشید.
 •     هر روز (حتی در زمستان) برای جلوگیری از لک و پیس و چروکیده شدن پوستتان یک لایه نازک از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.
 •     دو بار در هفته، برای رهایی از شر سلول‌های مرده ی پوستتان از پوست خود لایه برداری کنید.
 •     هر چقدر می‌توانید میوه و سبزیجات بیشتری میل کنید.

ویژگی‌های خودتان را بهتر کنید:
 
 •     ابروهایتان را تمیز کنید (نه خیلی نازک، اما موهای سرگردان اطراف ابرویتان را بر دارید و به ابرویتان شکل منحنی زیبایی بدهید)
 •     جوش های خود را نچلانید! زمانی که متوجه پدیدار شدن یکی از آن‌ها شدید، بهترین راه برای از بین بردنش این است که در یک حرکت دایره‌ای شکل خیلی محکم آنرا بمالید، این کار باعث می‌شود آن ناحیه تحریک شده و بدنتان پیش از آنکه تبدیل به یک جوش شود آنرا از بین ببرد!
 •     یک نرم کننده ی ضد آفتاب لب رنگی استفاده کنید، تا لب‌هایتان سالم و نرم جلوه کند.
 •     دندان هایتان را حد اقل دو بار در روز برای داشتن لبخندی زیبا و درخشان با خمیر دندان سفید کننده مسواک کنید.
 •     در صبح، آب سرد به صورتتان بزنید تا پف چشمانتان بخوابد و چشمانتان بزرگ‌تر جلوه کند.
 •     هر روز هفته حداقل ۹ ساعت، و آخر هفته‌ها هم ۱۰ ساعت بخوابید تا همیشه سرحال باشید و به سختی نقاط سیاه روی پوستتان پدیدار شود.

وقتی بدون آرایش هستید:
 
 •     باید همیشه موهایی سالم، درخشان و زیبا داشته باشید. هنگام شنا نیز میتوانید مویتان را دم اسبی یا دم خرگوشی ببندید.
 •     لبخند بزنید! با آرایش یا بدون آرایش، لبخند همیشه شما را ۵۰۰٪ زیباتر از زمانی می‌کند که افسرده یا اخمو هستید.
 •     از پوست و مویتان مراقبت کنید.

ترفند ها:
 
 •     حتی اگر آرایش میکنید، زیاد آرایش نکنید، می‌توانید فقط با استفاده از دو یا سه محصول آرایشتان را انجام دهید (مثلا کانسیلر و ریمل یا کانسیلر و فونداسیون…)
 •     ظاهر بدون آرایش افرادی که بدن سالمی دارند به مراتب بهتر است، بنابراین سعی کنید سالم باشید.
 •     فقط در زمان های خاص آرایش کنید تا همه زبانشان بند بیاید و خیلی زیبا جلوه کنید. (همچنان که دخترانی که همیشه آرایش میکنند در آن مهمانی خاص مثل همیشه بنظر می آیند.)
 •     مطمئن باشید که بوی خوبی از بدن شما پراکنده می‌شود. هنگامی که دوش میگیرید از شامپو یا ژل های بدن خوشبو استفاده کنید، سعی کنید همه ی محصولاتی که استفاده می‌کنید بویشان مشترک باشد، مثلا توت فرنگی یا انبه.
 •     اگر مژه های خیلی بلند یا مرتبی ندارید، یک فرمژه بخرید و خیلی آرام آن‌ها را فر کنید و سپس روی آن وازلین بمالید تا فر بماند.
 •     اگر اطراف چشمتان تیره و گود است، شب‌ها خوب بخوابید، فراوان آب بنوشید و یک لایه ی نازک کانسیلر پودری دور چشمانتان استفاده کنید. این کارها باعث می‌شود تا در عین اینکه طبیعی جلوه می‌کنید تیرگی چشمان شما کمتر خودش را نشان دهد.

هشدار:
 
 •     چند روز آرایش سنگین نکنید و چند روز دیگر بدون آرایش بچرخید! در این صورت خوب بنظر نمی آیید.
 •     در کل اگر خیلی آرایش می‌کنید به یک‌باره آرایشتان را حذف نکنید، بصورت تدریجی و قدم به قدم آنرا کمتر کنید.

چیزهایی که احتیاج دارید:
 
 •     شامپو و محصولات خوشبویی که همگی یک بو داشته باشند.
 •     وازلین، که می‌توانید از آن استفاده های متعددی بکنید.
 •     نرم کننده ی ضد آفتاب لب رنگی
 •     کرم مرطوب کننده
 •     اسکراب لایه بردار (یا مخلوط شکر و روغن زیتون برای لایه برداری)
 •     ماسک صورت (یک بار در پایان هر هفته یا کمی بیشتر)
 •     موچین (برای ابروهایتان)
 •     و هر محصول دیگری که شما را زیبا‌تر می کند…

انتهای پیام/

چگونه بدون آرایش زیبا به نظر برسیم

منبع: سایت تناسب اندام

آبان
29
1395

ادغام موقتی محدوده زوج و فرد در طرح ترافیک | آلودگی هوای تهران

ادغام موقتی محدوده زوج و فرد در طرح ترافیک | آلودگی هوای تهران

تا اطلاع ثانونی، محدوده زوج و فرد جزو محدوده طرح ترافیک محسوب شده و تنها خودروهای دارای طرح می توانند در این مسیرها حضور پیدا کنند.

 خبرگزاری میزان: در پی شدت گرفتن آلودگی هوای شهر تهران و با تشکیل کمیته اضطرار، مقرر شد تا اطلاع ثانوی محدوده زوج و فرد جزو محدوده طرح ترافیک محسوب شود.

در شرایطی که طی روزهای اخیر هوای پایتخت از شرایط آلوده برای تمام گروه ها خارج شده و تنها برای گروه های حساس اعلام است اما سیاست های اتخاذ شده در رابطه با محدوده طرح زوج و فرد پا برجا است.

طرح ترافیک که شامل محدوده زوج و فرد هم می شود تا ساعت 19 اجرا خواهد شد.

همچنین فروش طرح های روزانه و هفتگی نیز تا اطلاع بعدی متوقف شده است.

 

انتهای پیام/

ادغام موقتی محدوده زوج و فرد در طرح ترافیک | آلودگی هوای تهران

منبع: خبرگزاری میزان

آبان
28
1395

علت بسته شدن مرز مهران چیست؟ | اربعین 95

علت بسته شدن مرز مهران چیست؟ | اربعین 95

خبرگزاری مهر: وزیر کشور گفت: ترافیک بسیار سنگین مسیر جاده های داخلی عراق از مرز مهران و ازدحام افراد بدون ویزا علت بسته شدن مرز مهران توسط طرف عراقی بود.

عبدالرضا رحمانی فضلی گفت: بر اساس برنامه ریزی ها و اقداماتی که از چندماه قبل آغاز کردیم، شرایط تامین تدارکات، اسکان و غذا در خاک ایران و همچنین تسهیلات استقرار در خاک عراق را برای دو میلیون نفر فراهم کردیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه این کار به دقت انجام شده و در حال حاضر، بیش از ۲ میلیون نفر وارد خاک عراق شده اند و تردد در مسیر هوایی و دو مرز شلمچه و چذابه همچنان ادامه دارد. با این وجود، از روز گذشته با وجود تمامی تذکرات و اطلاعیه هایی که از سوی ستاد مرکزی اربعین و سایر کمیته های همراه با ستاد منتشر شد، حجم زیادی از زائران پشت مرز زمینی مهران مانده اند و این موضوع باعث شد تا طرف عراقی، از صبح امروز مرز ورودی مهران را مسدود کند.

رحمانی فضلی، در توضیح علت بسته شدن مرز مهران گفت: توقف اعزام زائران از مرز مهران توسط طرف عراقی به دو دلیل صورت گرفت. اول آنکه مسیر جاده های داخلی عراق، از مهران تا بدره و از بدره تا کوت با ترافیک بسیار سنگینی مواجه شده و تردد در این مسیر به دلیل ازدحام زیاد جمعیت مسدود شده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر، موضوع بعدی که مساله را تشدید کرد، حضور کسانی بود که بدون داشتن روادید در داخل خاک ایران و در محدوده خروجی مرز مهران، ازدحام و بی نظمی به وجود آوردند.

بی توجهی به تذکرات دست اندرکاران سفر اربعین

رحمانی فضلی یادآور شد: ما در روزهای گذشته، بارها از هموطنانمان درخواست کردیم تا بدون داشتن مجوزهای قانونی از جمله گذرنامه و روادید، به شهرهای مرزی وارد نشوند و اقدام به خروج از مرز نکنند اما با این حال، افرادی بدون توجه به این هشدار به شهر مهران آمده و در پشت مرز تجمع کردند که همین امر باعث شد تا کشور عراق از ۷ صبح امروز پنجشنبه ۲۷ آبانماه ۱۳۹۵، مرز ورودی مهران را به طور کامل ببندد.

وزیر کشور یکی از دغدغه های اصلی مسئولان را تسهیل در ورود زائرانی دانست که قصد بازگشت به کشور را در روزهای اولیه پس از روز اربعین دارند و گفت: در مسیر برگشت قرار است تا بیش از دو میلیون نفر ظرف دو سه روز به میهن بازگردند ولی با وجود تمام تجهیزات و امکانات فراهم شده، این احتمال وجود دارد که زائران در هنگام بازگشت با ترافیک شدید و مشکلاتی روبرو شوند.

وی تاکید کرد: به زائران عزیز توصیه می کنیم تا زمان بازگشت خود را به چند روز پس از اربعین و یا روزهای پیش از روز اربعین منتقل کنند.

زوار کربلا در صورت عدم ماندگاری تا روز اربعین ثواب زیارت اربعین را دارند

رحمانی فضلی گفت: استفتائات متعددی از مراجع عالیقدر دریافت کرده ایم که کسانی که در این ایام به زیارت سیدالشهدا رفته اند، ثواب زیارت اربعین را برده اند و نیازی به استمرار حضورشان تا روز اربعین در کربلا و اماکن مقدسه عتبات نیست.

وی ادامه داد: تا این لحظه، ۴۰۰ هزار نفر از زائران اربعین حسینی بازگشته اند و امیدواریم سایر هموطنان نیز به تدریج به وطن بازگردند تا با ازدحام جمعیت در روزهای اول پس از اربعین در ورودی مرزها مواجه نشویم و آسیبی به هموطنان عزیزمان وارد نشود.

رایزنی با طرف عراقی برای گشایش مرز مهران بی نتیجه بود

وزیر کشور تصریح کرد: تا این لحظه مرز مهران همچنان بسته است و باوجود رایزنی با دولت عراق، تا این لحظه موفق نشده ایم تا مرز را باز کنیم اما دو مرز چذابه و شلمچه و همچنین مرزهای هوایی همچنان باز است و تردد زائران در این مرزها با سهولت انجام می گیرد.

 

انتهای پیام/

علت بسته شدن مرز مهران چیست؟ | اربعین 95

منبع: خبرگزاری مهر

آبان
28
1395

بهترین کشور برای راه اندازی کسب و کار کجاست؟

بهترین کشور برای راه اندازی کسب و کار کجاست؟

راه‌اندازی یک کسب و کار هرگز کار راحت و بدون استرسی نبوده است، اما مکان‌هایی وجود دارند که می توان در آنجا شرکت‌ مورد علاقه خود را با محدودیت‌های کمتری نسبت به سایر نقاط راه‌اندازی کرد.

 

خبرگزاری ایسنا:  بانک جهانی در گزارش " سهولت انجام کسب و کار" به بررسی بهترین و بدترین مکان‌ها برای کارآفرینان پرداخته و مقررات در ۱۰ بخش تاثیرگذار در سهولت راه اندازی یک کسب و کار را بررسی کرده است.
 
این بخش‌ها شامل دریافت برق، مجوز ساخت و ساز، حمایت از سرمایه‌گذاران اقلیت، پرداخت مالیات، تجارت خارجی، اجرای قراردادها، حل مشکل ناتوانی در پرداخت دیون، ثبت ملک و دریافت اعتبار هستند.

 

این گزارش به بررسی فعالیت‌های کارفرمایان در بیش از ۱۳۰ هزار شرکت در ۱۳۹ اقتصاد جهان پرداخته است و رتبه ایران در این گزارش ۱۲۰ بوده است. پایگاه خبری "بیزینس اینسایدر" بر اساس این گزارش به معرفی کشورهایی پرداخته که بهترین مکان برای راه اندازی کسب و کار هستند.
 
این کشورها عبارتند از:

 

۱-نیوزیلند(۹۹.۹۶)
 

این کشور پرداخت مالیات را راحت‌تر کرده و نرخ مالیات جبران خسارت حوادث را که از سوی کارفرمایان پرداخت می شود، کمتر کرده است.
 

۲-کانادا(۹۸.۲۳)
 

کانادا مکان فوق‌العاده ای برای آغاز یک کسب و کار است و فرآیند لازم برای این کار تنها ۳۶ ساعت طول می کشد.
 

۳-هنگ‌کنگ، چین(۹۸.۲۰)
 

هنگ‌کنگ با کاهش هزینه ثبت کسب و کار، راه‌اندازی یک شرکت را کم هزینه کرده است.
 

۴-جمهوری یوگوسلاوی سابق، مقدونیه(۹۸.۱۴)
 

این کشور با تغییر پروسه رای دادن برای سازمان دهی مجدد برنامه‌ها و فراهم کردن امکان مشارکت بیشتر وام دهندگان، مشکل ناتوانی در پرداخت دیون را برای شرکت‌ها کمتر کرده است.
 

۵- جمهوری آذربایجان(۹۷.۷۴)
 

جمهوری آذربایجان روال دریافت یک اتصال برق جدید را با معرفی نقشه ظرفیت برق با موجود بودن انشعاب برق که زمان مورد نیاز برای مشخص کردن نقطه اتصال مشتری جدید را کاهش داده، یکپارچه کرده است.
 

۶-سنگاپور (۹۶.۴۹)
 

سنگاپور دریافت مجوز ساخت و ساز را راحت‌تر کرده و دسترسی آنلاین به خدمات مختلف را بهبود بخشیده است.
 

۷-استرالیا (۹۶.۴۷)
 

استرالیا یکی از بهترین نقاط جهان برای دریافت مجوز ساخت‌وساز بوده و از این نظر در رتبه دوم قرار گرفته است.
 

۸-گرجستان (۹۶.۱۳)
 

گرجستان حمایت‌های سرمایه گذار اقلیت را تحکیم بخشیده، حقوق سهامدار را افزایش داده و ساختارهای مالکیت و کنترل را شفاف کرده است.
 

۹-ارمنستان (۹۶.۰۷)
 

ارمنستان دسترسی به اعتبار را با تصویب یک قانون جدید راحت‌تر کرده است.

 
۱۰-ایرلند (۹۵.۹۱)
 

سیستم مالیاتی مناسب شرکت‌ها، ایرلند را پنجمین مکان عالی برای کسب و کار در جهان ساخته و این کشور را در فهرست بانک جهانی در رتبه بالایی قرار داده است.
 

۱۱-کره جنوبی (۹۵.۸۳)
 

این کشور که برای اینترنت پرسرعت و دسترسی خوب به فناوری معروف است و عوامل مذکور کمک کرده است کره جنوبی در این فهرست رتبه بالایی داشته باشد.

 
۱۲-جامائیکا (۹۵.۶۱)
 

برای راه‌اندازی یک شرکت در جامائیکا تنها دو پروسه نیاز است که به طور متوسط ۱۰ روز طول می‌کشد.
 

۱۳-کوزوو (۹۵.۵۴)
 

کوزوو با معرفی یک سیستم آنلاین برای ثبت اظهارنامه و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و همچنین مشارکت‌های بیمه اجتماعی پرداخت مالیات را راحت‌تر کرده است. این اقدام همچنین امکان داده هزینه محاسبه مالیات بر درآمد شرکت‌ها کمتر شود.
 

۱۴-استونی (۹۵.۱۳)
 

استونی یک مکان مناسب برای راه‌اندازی یک کسب و کار است و تنها سه روز و نیم طول می‌کشد تا یک شرکت در این کشور راه‌اندازی کرد.
 

۱۵-سوئد (۹۴.۶۴)
 

سوئد با راحت‌تر کردن انتقال ملک و معرفی مکانیسمی برای گزارش خطاها در نقشه‌ها، رتبه اش در این فهرست را بهبود بخشیده است.
 

۱۶-انگلیس (۹۴.۵۸)
 

سیستم مالیاتی انگلیس برای شرکت‌ها در رتبه ۱۰ قرار گرفته است در حالیکه طبق گزارش بانک جهانی این کشور از نظر حمایت‌ها برای سرمایه گذاران اقلیت، در رتبه ششم قرار گرفته است.
 

۱۷-بلژیک (۹۴.۴۹)
 

در حالی  که بلژیک برای راه‌اندازی یک کسب و کار در رتبه بالایی قرار دارد، اما در زمینه ثبت ملک در رتبه ۱۳۱ قرار گرفته است. این پروسه بسیار وقت گیر بوده و به طور متوسط ۵۶ روز طول می‌کشد.

 

انتهای پیام/

بهترین کشور برای راه اندازی کسب و کار کجاست؟

منبع: ایسنا

آبان
28
1395

قیمت دلار در بودجه 96 چقدر است؟ | قیمت احتمالی

قیمت دلار در بودجه 96 چقدر است؟ | قیمت احتمالی

خبرگزاری ایسنا: تازه‌ترین خبرها از روند تدوین لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ حاکی از آن است که هیئت دولت در هفته آینده چند جلسه اختصاصی بودجه خواهد داشت تا ارقام و کلیات آن را نهایی کند. این در حالی است که بررسی‌ها برای تعیین نرخ دلار به عنوان یکی از شاخص‌های اصلی بودجه همچنان ادامه داشته و احتمالا نرخی تا ۳۳۰۰ تومان تعیین خواهد شد.

 کمتر از ۲۰ روز دیگر تا مهلت قانونی تحویل لایحه بودجه به مجلس باقی‌مانده و اگر دولت به وعده خود برای زمان ارائه بودجه عمل کند تا ۱۵ آذرماه رئیس جمهوری لایحه را به مجلس خواهد برد. چندی پیش بود که سازمان برنامه و بودجه تبصره‌های لایحه سال بعد را به هیئت دولت ارائه کرد تا در نتیجه بررسی کابینه مصوب و با برگشت به این سازمان کلیات و ارقام نهایی و لایحه آماده شود.

اطلاعات دریافتی ایسنا از این حکایت دارد که در روز یکشنبه هفته اخیر لایحه بودجه در دولت مطرح و بررسی اما جمع‌بندی نشده است. با این حال قرار است بعد از تعطیلات پیش رو دولت در روزهای متوالی هفته آینده یعنی از روز دوشنبه به بعد تشکیل جلسه داده و بررسی لایحه را تمام و نهایی کند.

گر چه تاکنون اعداد و ارقام بودجه جمع‌بندی نشده، اما ظاهرا چند سناریو برای کلیات آن به ویژه سقف بودجه عمومی که مجموعه‌ای از درآمدهای نفتی و مالیاتی را تشکیل می‌دهد مطرح است. این در حالی است که قرار نیست سقف آن تفاوت چندانی با رقم حدود ۲۶۰ هزار میلیاردی امسال داشته باشد.

از سوی دیگر در مورد تعیین نرخ دلار به عنوان شاخص اصلی در کنار قیمت هر بشکه نفت برای تعیین درآمدهای نفتی هم هنوز جمع‌بندی نشده، ولی بحث درباره نرخی بین ۳۲۰۰ تا ۳۳۰۰ تومان است. با این حال تاکید بر نرخ ۳۳۰۰ تومانی بوده و احتمالا تا همین حد مصوب خواهد شد.

نرخ دلار در بودجه مبنای تبدیل درآمدهای ارزی دولت به ویژه نفت به ریال بوده و مجموع درآمدهای ناشی از این بخش بر این پایه تامین می‌شود.

تا کنون نرخ دلار در بودجه‌ سال‌های گذشته از ۳۰۰۰ تومان فراتر نرفته است، حتی در سال جاری که نرخ مرکز مبادلات ارزی بیش از ۳۰۰۰ تومان بود، دولت دلار را ۲۹۹۷ تومان در بودجه تعیین کرد و جای سوال برای سه تومان کسر شده تا نرخ ۳۰۰۰ تومان را باقی گذاشت. در عین حال که نرخ‌های دیگر دولت یازدهم در بودجه ۱۳۹۳ در حدود ۲۵۵۰ و سال ۱۳۹۴ حدود ۲۸۵۰ تومان بوده است.

اما در مورد تعیین قیمت نفت نیز باید یادآور شد که باز هم رقم نهایی نیست، اما احتمال نرخی در حد ۴۰ دلار برای هر بشکه از قوت ویژه‌ای برخوردار است. با این حال رقم تعیین شده در برنامه ششم توسعه برای سال ۱۳۹۶ حدود ۴۷.۵ دلار بوده است، اما با توجه به روند موجود قیمت‌ها در بازار جهانی و متوسط نرخ ۴۱ دلاری که دولت در نیمه اول سال جاری فروش داشته بعید خواهد بود که قیمت فروش هر بشکه برای سال بعد در حد ۴۷ دلار مدنظر در برنامه ششم باشد.

 

انتهای پیام/

قیمت دلار در بودجه 96 چقدر است؟ | قیمت احتمالی

منبع: ایسنا

صفحه 5 از 6 صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 صفحه بعد