آگهی در سایت
 نکس وان موزیک - صفحه 3
آذر
15
1395

ساعت تکرار دورهمی کی است؟

زمان پخش و تکرار برنامه دورهمی شبکه نسیم :

 

برنامه دورهمی جمعه ها ساعت 23 از شبکه نسیم پخش میشود و باز پخش اول آن روز بعد ساعت 7 صبح، باز پخش دوم آن ساعت 11 صبح و باز پخش سوم آن ساعت 17:00 بعد از ظهر می باشد.

 

برنامه دورهمی شنبه ساعت 23 از شبکه نسیم پخش میشود و باز پخش اول آن روز بعد ساعت 7 صبح، باز پخش دوم آن ساعت 11 صبح و باز پخش سوم آن ساعت 17:00 بعد از ظهر می باشد.

 

زمان پخش: جمعه و شنبه هر هفته ساعت 23

توضیحات: مجموعه تلویزیونی "دورهمی" از اواسط پاییز سال ٩٤ و با آغاز مقدمات ساخت دکور وارد مرحله پیش تولید شد. این مجموعه ساختاری کاملا متفاوت نسبت به سایر آثار نمایشی پیشین تلویزیون دارد و تولید آن اتفاقی جدید در رسانه ملی محسوب می شود.

"دورهمی" دکوری عظیم دارد که در هر قسمت ٣٠٠ نفر از مخاطبان -که طی یک فراخوان برای حضور در برنامه ثبت نام می کنند- به تماشای بازی بازیگران می نشینند. در واقع مجموعه به مانند تئاتری شبیه است که در هر قسمت مخاطبان بسیاری را به عنوان تماشاگر دعوت می کند.

در "دورهمی" بازیگران مطرحی چون مهران مدیری، سیامک انصاری، شقایق دهقان، الیکا عبدالرزاقی، محمد نادری، مهران رنج بر و امیرمهدی ژوله به ایفای نقش می پردازند.

البته به جز بازیگران ثابت، در هر قسمت یک بازیگر مهمان نیز حضور دارد که با حضور در مقابل دوربین همراه با سایر بازیگران وارد فضای شیرین و کمدی قصه خواهد شد

 

انتهای پیام/

منبع: شبکه نسیم

آذر
15
1395

ثبت نام طرح ترافیک 96

ثبت نام طرح ترافیک سال 96

زمان و تاریخ دقیق ثبت نام طرح ترافیک سال 96: مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیک از آغاز ثبت نام آرم‌های سالانه ورود به محدوده طرح ترافیک از روز پنجشنبه 18 آذر 95 خبر داد.

 

آخرین مهلت ثبت نام طرح ترافیک سال 96: وی گفت: متقاضیان به مدت حدود دو هفته و تا 30 آذر 95 فرصت دارند تا از طریق سایت اینترنتی زیر، نسبت به ثبت نام در سامانه مذکور اقدام کنند.

 

سایت ثبت نام طرح ترافیک سال 96: www.tehran.ir


جزئیات بیشتر ثبت نام طرح ترافیک سال 96: مصطفی قنبرنژاد با بیان اینکه لایحه پیشنهادی طرح ترافیک سال 96 به زودی به شورای اسلامی شهر ارایه می شود، گفت: متقاضیان از تاریخ 18 آذرماه فرصت دارند با مراجعه به سایت اینترنتی www.tehran.ir نسبت به ثبت نام در این سامانه برای دریافت طرح سالانه ترافیک اقدام کنند.

مدیر واحد صدور آرم سازمان ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه مطابق سال‌های گذشته ثبت نام آرم طرح ترافیک الکترونیکی بوده و از طریق سایت شهرداری تهران صورت می‌گیرد، عنوان کرد: برابر قانون مجوز طرح ترافیک برای خودروهای فرسوده صادر نمی شود.

 

در عین حال در این دوره نیز مانند دوره قبل، به جز آمبولانس‌های اورژانس تهران، خودروهای امدادی آتش نشانی و خودروهای پلیس و همچنین اتوبوس‌های شرکت واحد تهران و تاکسی‌های تهران که تمام یا بخشی از مسیر آن‌ها در محدوده طرح ترافیک قرار دارد و تمامی خودروهای عمومی و امدادی که نیاز به مجوز دارند، باید نسبت به اخذ مجوز طرح ترافیک اقدام کنند. در غیر این صورت ورود آن‌ها به محدوده، به منزله تخلف ورود ممنوع خواهد بود.

بر اساس گزارش سایت شهرنوشت، وی در پایان از شهروندان خواست صرفاٌ چنانچه ورود هر روزه ایشان به محدوده طرح ترافیک ضرورت دارد، نسبت به ثبت نام اقدام کنند، در غیر این صورت از آرم‌های روزانه و هفتگی استفاده کنند.

 

انتهای پیام/

منبع: ایسنا

آذر
15
1395

جریمه سربازی 96 برای مشمولان غایب

جریمه سربازی 96 برای مشمولان غایب

خبرگزاری ایسنا: دولت در لایحه بودجه سال آینده شرایطی تقریبا برابر با آنچه در قانون بودجه امسال و همچنین سال گذشته برای خرید جریمه سربازی مشمولان تعیین کرده بود، قرار داده است.

بر اساس بند (ب) تبصره (11) لایحه بودجه سال آینده، دولت این مجوز را دارد تا کلیه مشمولان خدمت وظیفه عمومی را که بیش از هشت سال غیبت دارند با پرداخت جریمه مدت زمان غیبت به صورت نقد و اقساط تا پایان سال 96 معاف کند.

بر اساس این تبصره میزان جریمه مشمولان غائب برای صدور کارت معافیت نظام وظیفه بر اساس مدرک تحصیلی از این قرار است؛ مشمولان زیر دیپلم 10 میلیون تومان، دیپلم 15 میلیون تومان، فوق دیپلم 20 میلیون تومان، لیسانس 25 میلیون تومان، فوق لیسانس 30 میلیون تومان، ‌دکترا پزشکی 35 میلیون تومان، دکترا غیرپزشکی 40 میلیون تومان و پزشکان متخصص و بالاتر تا 50 میلیون تومان باید برای خرید جریمه بپردازند.

این در حالی است که به ازای هر سال غیبت مازاد بر هشت سال 10 درصد به مبلغ جریمه پایه اضافه و مدت غیبت بیش از شش ماه یکسال محسوب می‌شود. همچنین برای مشمولان متاهل پنج درصد و برای مشمولان دارای فرزند به ازای هر فرزند پنج درصد از مجموع مبلغ جریمه کسر خواهد شد.

 

انتهای پیام/

منبع: ایسنا

آذر
15
1395

معافیت مالیات حقوق سال 96

معافیت مالیات حقوق سال 96

خبرگزاری ایسنا: بر اساس لایحه بودجه سال آینده سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات‌های مستقیم یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

طبق لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ که دولت به مجلس پیشنهاد کرده است. سقف معافیت مالیاتی حقوق در سال آینده ۱۸ میلیون تومان در سال تعیین شده است که این میزان حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در ماه است.

در بند الف تبصره شش لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ آمده است: سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات‌های مستقیم مصوب سوم اسفند ۱۳۶۶ و اصلاحات بعدی آن در سال ۱۳۹۶ مبلغ ۱۸ میلیون تومان در سال تعیین می‌شود.

گفتنی است حقوق های بیش از ۱.۵ میلیون تومان تا سقف هفت برابر، از مابه‌التفاوت سقف تا همین رقم، باید ۱۰ درصد مالیات پرداخت کرده و نرخ مالیات حقوق‌های بیش از ۷ برابر هم ۲۰ درصد خواهد بود.

 

انتهای پیام/

منبع: ایسنا

آذر
15
1395

معافیت مشمولان غایب دارای فرزند معلول ذهنی

معافیت مشمولان غایب دارای فرزند معلول ذهنی

خبرگزاری ایسنا: معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیقه عمومی ناجا گفت: غیبت مشمولان دارای فرزند معلول ذهنی و ناتوان کننده، با تایید نوع و شدت معلولیت توسط سازمان بهزیستی و شورای پزشکی رده های وظیفه عمومی، مانع رسیدگی به درخواست معافیت آنان نخواهد بود.

سرهنگ نجف حمیدزاده در این باره گفت: پیرو هماهنگی های صورت گرفته با ستاد کل نیروهای مسلح و به منظور حمایت بیشتر از معلولان و خانواده های آنان، این امکان فراهم شده تا مشمولان دارای فرزند معلول ذهنی و ناتوان کننده که به هردلیلی غیبت کرده و وضعیت خدمتی خود را مشخص نکرده اند نیز بتوانند برای معافیت از خدمت سربازی اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه این مساعدت تنها شامل معلولیت های ذهنی و ناتوان کننده می باشد، افزود: نوع معلولیت و شدت آن می بایست توسط سازمان بهزیستی تایید شده و پس از ثبت درخواست معافیت در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) ، با ارسال دعوتنامه از سوی وظیفه عمومی برای مشمول، پرونده در شورای پزشکی رده‌های وظیفه عمومی نیز بررسی می شود و درصورت تایید معلولیت، پرونده در سیر مراحل رسیدگی و صدور کارت معافیت قرار خواهد گرفت.

این مقام مسئول بیان داشت : شرط اصلی برای تایید کلیه معافیت های مربوط به معلولان در سازمان بهزیستی، مراقبت از آنان در کانون خانواده است که این امر منطبق با روح قوانین و اصل توانمندسازی خانواده ها برای حمایت و نگهداری معلولان است.

بر اساس گزارش سایت پلیس، شرط اصلی برای استفاده از انواع معافیت ها، نداشتن غیبت است که استفاده از معافیت فوق برای مشمول غایب، استثناء می باشد.

 

انتهای پیام/

منبع: ایسنا

آذر
12
1395

مهمان دورهمی 12 آذر 95 | مرجانه گلچین | عکس برنامه

مهمان دورهمی 12 آذر 95 | مرجانه گلچین | عکس برنامه

پخش آیتم نمایشی با داستانی جدید؛
 

مرجانه گلچین امشب به «دورهمی» می آید


«دورهمی» امشب با حضور مرجانه گلچین روی آنتن خواهد رفت.

 

مرجانه گلچین امشب به «دورهمی» می آید گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از مشاور رسانه ای پروژه، مجموعه تلویزیونی «دورهمی» به کارگردانی مهران مدیری امشب (جمعه 12 آذر 95) ساعت 23 با حضور مرجانه گلچین بازیگر سینما و تلویزیون از شبکه نسیم پخش می شود.

این بازیگر در برنامه امشب درباره فعالیت های حال حاضر خود و زندگی شخصی اش با مدیری به گفت وگو پرداخته است.

امشب همچنین آیتم نمایشی نیز با حضور تمامی بازیگران پخش خواهد شد.

پخش مجموعه «دورهمی» با آغاز ماه ربیع الاول از شب گذشته آغاز شده و تا پایان سال نیز ادامه خواهد یافت. در حال حاضر قسمت های از پیش ضبط شده روی آنتن می روند و پس از آن با آغاز ضبط سری جدید مجموعه، قسمت های جدید با تغییرات محتوای پخش خواهند شد.

 

انتهای پیام/

مهمان دورهمی 12 آذر 95 | مرجانه گلچین | عکس برنامه

منبع: باشگاه خبرنگاران

آذر
12
1395

علت خودکشی معلم بهبهانی (سیف ا... بیداری) اعلام شد

علت خودکشی معلم بهبهانی (سیف ا... بیداری) اعلام شد

خبرگزاری ایرنا: رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی استان خوزستان از مشخص شدن علت فوت معلم بهبهانی خبر داد.
 
به نقل از وزارت آموزش و پرورش، «سعید رضوانی» اظهار کرد: «فخرالدین احمدی دانش آشتیانی» وزیر آموزش و پرورش با ابلاغ تسلیت به خانواده مرحوم با آنان ابراز همدردی کرد.
 
رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی استان خوزستان تصریح کرد: خانواده مرحوم به شدت از جوسازی ایجادشده در فضای مجازی که علت خودکشی «سیف ا... بیداری» را مشکل مالی عنوان کرده است، ناراحت و خواستار آن هستند که واقعیت امر اطلاع رسانی شود.
 
«صدیقه بیداری» خواهر مرحوم «سیف ا... بیداری» که خود نیز دبیر زیست شناسی با 29 سال سابقه کاری در شهر بهبهان است، گفت: علی رغم آنچه تاکنون در فضای مجازی منتشر شد، برادرم تمکن مالی خوبی داشت و اقدام وی به خودکشی مربوط به تصادف وی در14 فروردین سال جاری است که در این تصادف از ناحیه پا دچار شکستگی شد و حین آزمایشات لازم، پزشکان متوجه مشکل قلبی برادرم شدند که در نهایت، نیاز به عمل قلب باز پیدا کرد، بعد از این عمل، وی دچار افسردگی شدید شد، طوریکه 2 هفته در بخش اعصاب و روان بیمارستان بستری گردید و روزانه به تجویز روان پزشک مربوطه، تعداد 8 قرص اعصاب مصرف می کرد. این قرص ها برای برادرم، آشفتگی ذهنی ایجاد کرده بود که البته موضوع را با دکتر معالج وی در میان گذاشتم اما نظرش ادامه مصرف بود.
 
صدیقه بیداری افزود: برادرم فردی مومن و معتقد بود و خودکشی را گناه نابخشودنی می دانست، اما متاسفانه در اثر آشفتگی ذهنی ناشی از مصرف قرص های اعصاب مرتکب این عمل شد.
 
«یدا... صادق پور» از همکاران بازنشسته و دوست قدیمی مرحوم بیداری نیز مرحوم را فردی خونگرم و اهل معاشرت معرفی و تصریح کرد: مرحوم بیداری این اواخر وقتی نزد همکاران قرار می گرفت، حدود 5 دقیقه یا بیشتر زمان نیاز بود تا وی متوجه موقعیت مکانی خود شود.
 
وی نیز علت خودکشی معلم بازنشسته را مصرف قرص های اعصاب دانست و خاطرنشان کرد: این قرص ها نوعی روان پریشی در وی ایجاد کرده بود که در نهایت منجر به اقدام وی به خودکشی شد.
 
« سیف ا... بیداری» دبیر بازنشسته بهبهانی، دو روز پیش در پارکینگ منزلش در شهر بهبهان خود را به دار آویخت. 
آذر
11
1395

تعطیلی 18 آذر ماه به کجا رسید؟ | آخرین اخبار تعطیل رسمی

تعطیلی 18 آذر

آخرین اخبار تعطیل رسمی 18 آذر ماه

در صورت اعلام خبر جدید در مورد تعطیلی روز 18 آذر 95، این پست بلافاصله بروزرسانی میشود ...
 
چهارمین خبر مربوط به تعطیلی پنجشنبه 18 آذر 95
 
به زودی؛ اعلام نظر نهایی شورای نگهبان درباره «تعطیلی ۱۸ آذر»
 
سخنگوی شورای نگهبان از بررسی تعطیلی و یا غیر تعطیلی ۱۸ آذر در این شورا خبر داد و گفت: شورای نگهبان به زودی نظرش را در این درباره اعلام می‌کند.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر تعطیلی رسمی هشتم ربیع‌الاول که با آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج) مصادف شده، گفت: هنوز در این رابطه چیزی مشخص نیست و این موضوع در شورای نگهبان در حال بررسی است.

وی با تأکید بر اینکه شورای نگهبان به زودی درباره وضعیت تعطیلی و یا غیر تعطیلی روز هشتم ربیع‌الاول اظهارنظر می‌کند، افزود: این موضوع در ذیل بررسی لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور قرار دارد که شورای نگهبان نظر نهایی‌اش را در این باره اعلام می‌کند.

مصوبات مجلس شورای اسلامی در صورتی قانونی است که به تأیید شورای نگهبان نیز رسیده باش از این رو به دلیل اینکه لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور هنوز در شورای نگهبان در حال بررسی است و این شورا درباره آن اظهارنظر نکرده،هنوز تعطیلی رسمی هشتم ربیع‌‌الاول قانونی نشده است.

سومین خبر مربوط به تعطیلی پنجشنبه 18 آذر 95
 
نظر شورای نگهبان درباره تعطیلی 18 آذرماه
 
خبرگزاری فارس: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای هشتم ربیع الاول، آغاز سالروز امامت حضرت ولی عصر(عج) را تعطیل رسمی اعلام کردند که سخنگوی شورای نگهبان درباره این گفت: هر مصوبه ارسالی از سوی مجلس محترم به شورای نگهبان تا زمانی که مراحل نهایی خود را سپری نکند، لازم الاجرا نخواهد بود.عباسعلی کدخدایی افزود: این مراحل شامل اعلام تائید نهایی شورای نگهبان (و در موارد اختلافی نظر مجمع تشخیص مصلحت)، ارسال به رئیس جمهور از سوی مجلس، ابلاغ قانون و انتشار آن در روزنامه رسمی و مضی زمان مقرر قانونی است.

دومین خبر مربوط به تعطیلی پنجشنبه 18 آذر 95
 
۱۸ آذر امسال تعطیل رسمی نیست
 
فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس خبر داد: مصوبه مجلس درباره تعطیلی ۱۸ آذر در نوبت تأیید شورای نگهبان است و این تعطیلی به ۱۸ آذر امسال نمی‌رسد.

به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان؛ مصوبه مجلس درباره تعطیلی ۱۸ آذر در نوبت تأیید شورای نگهبان است و این تعطیلی به ۱۸ آذر امسال نمی‌رسد.
 
اولین خبر مربوط به تعطیلی پنجشنبه 18 آذر 95

پنجشنبه ۱۸ آذرماه تعطیل رسمی است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس یادآوری کرد نمایندگان مجلس در مصوبه ای هشتم ربیع الاول، آغاز سالروز امامت حضرت ولی عصر(عج) را تعطیل رسمی اعلام کرده‌اند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ طی مطلبی اعلام کرد:

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای هشتم ربیع الاول، آغاز سالروز امامت حضرت ولی عصر(عج) را تعطیل رسمی اعلام کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ماده الحاقی 38 لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه های توسعه ای کشور مصوب کردند که هشتم ربیع‌الاول سالروز شهادت حضرت امام حسن عسگری(ع) و آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج) به‌عنوان تعطیل رسمی تعیین می‌ شود که با توجه به چاپ شدن تقویم ها قبل از تاریخ فوق این تعطیلی در تقویم کشور درج نشده است.

بنابراین پنجشنبه 18 آذر ماه 95 مصادف با هشتم ربیع الاول تعطیل رسمی است.

 

انتهای پیام/

تعطیلی 18 آذر

منبع: فارس، تسنیم، ...

آذر
11
1395

تعطیلی 18 آذر 95 به کجا رسید؟ | آخرین اخبار تعطیلی رسمی

تعطیلی 18 آذر 95

آخرین اخبار تعطیل رسمی 18 آذر ماه

در صورت اعلام خبر جدید در مورد تعطیلی روز 18 آذر 95، این پست بلافاصله بروزرسانی میشود ...
 
چهارمین خبر مربوط به تعطیلی پنجشنبه 18 آذر 95
 
به زودی؛ اعلام نظر نهایی شورای نگهبان درباره «تعطیلی ۱۸ آذر»
 
سخنگوی شورای نگهبان از بررسی تعطیلی و یا غیر تعطیلی ۱۸ آذر در این شورا خبر داد و گفت: شورای نگهبان به زودی نظرش را در این درباره اعلام می‌کند.

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر تعطیلی رسمی هشتم ربیع‌الاول که با آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج) مصادف شده، گفت: هنوز در این رابطه چیزی مشخص نیست و این موضوع در شورای نگهبان در حال بررسی است.

وی با تأکید بر اینکه شورای نگهبان به زودی درباره وضعیت تعطیلی و یا غیر تعطیلی روز هشتم ربیع‌الاول اظهارنظر می‌کند، افزود: این موضوع در ذیل بررسی لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور قرار دارد که شورای نگهبان نظر نهایی‌اش را در این باره اعلام می‌کند.

مصوبات مجلس شورای اسلامی در صورتی قانونی است که به تأیید شورای نگهبان نیز رسیده باش از این رو به دلیل اینکه لایحه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور هنوز در شورای نگهبان در حال بررسی است و این شورا درباره آن اظهارنظر نکرده،هنوز تعطیلی رسمی هشتم ربیع‌‌الاول قانونی نشده است.

سومین خبر مربوط به تعطیلی پنجشنبه 18 آذر 95
 
نظر شورای نگهبان درباره تعطیلی 18 آذرماه
 
خبرگزاری فارس: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای هشتم ربیع الاول، آغاز سالروز امامت حضرت ولی عصر(عج) را تعطیل رسمی اعلام کردند که سخنگوی شورای نگهبان درباره این گفت: هر مصوبه ارسالی از سوی مجلس محترم به شورای نگهبان تا زمانی که مراحل نهایی خود را سپری نکند، لازم الاجرا نخواهد بود.عباسعلی کدخدایی افزود: این مراحل شامل اعلام تائید نهایی شورای نگهبان (و در موارد اختلافی نظر مجمع تشخیص مصلحت)، ارسال به رئیس جمهور از سوی مجلس، ابلاغ قانون و انتشار آن در روزنامه رسمی و مضی زمان مقرر قانونی است.

دومین خبر مربوط به تعطیلی پنجشنبه 18 آذر 95
 
۱۸ آذر امسال تعطیل رسمی نیست
 
فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس خبر داد: مصوبه مجلس درباره تعطیلی ۱۸ آذر در نوبت تأیید شورای نگهبان است و این تعطیلی به ۱۸ آذر امسال نمی‌رسد.

به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان؛ مصوبه مجلس درباره تعطیلی ۱۸ آذر در نوبت تأیید شورای نگهبان است و این تعطیلی به ۱۸ آذر امسال نمی‌رسد.
 
اولین خبر مربوط به تعطیلی پنجشنبه 18 آذر 95

پنجشنبه ۱۸ آذرماه تعطیل رسمی است

عضو کمیسیون حقوقی مجلس یادآوری کرد نمایندگان مجلس در مصوبه ای هشتم ربیع الاول، آغاز سالروز امامت حضرت ولی عصر(عج) را تعطیل رسمی اعلام کرده‌اند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدعلی پورمختار نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ طی مطلبی اعلام کرد:

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه ای هشتم ربیع الاول، آغاز سالروز امامت حضرت ولی عصر(عج) را تعطیل رسمی اعلام کردند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ماده الحاقی 38 لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه های توسعه ای کشور مصوب کردند که هشتم ربیع‌الاول سالروز شهادت حضرت امام حسن عسگری(ع) و آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج) به‌عنوان تعطیل رسمی تعیین می‌ شود که با توجه به چاپ شدن تقویم ها قبل از تاریخ فوق این تعطیلی در تقویم کشور درج نشده است.

بنابراین پنجشنبه 18 آذر ماه 95 مصادف با هشتم ربیع الاول تعطیل رسمی است.

 

انتهای پیام/

تعطیلی 18 آذر 95

منبع: فارس، تسنیم، ...

آذر
10
1395

ابهام حضور جناب خان در فصل چهارم خندوانه ؟!

ابهام حضور جناب خان در فصل چهارم خندوانه ؟!

از بین این همه اتفاق های مهم و جنجالی تلویزیونی، هیچ کدام شان توی این یک هفته به اندازه بودن یا نبودن جناب خان در خندوانه واکنش نداشت.

هفته نامه همشهری جوان - مرجان فاطمی: از بین این همه اتفاق های مهم و جنجالی تلویزیونی، هیچ کدام شان توی این یک هفته به اندازه بودن یا نبودن جناب خان در خندوانه واکنش نداشت. ماجرای حذف جناب خان از سری جدید خندوانه، حدود یک ماه پیش توسط سعید سالارزهی، مالک برند جناب خان، مطرح شد اما هیچ وقت تا این حد جدی نشده بود. این هفته با اظهارنظر رسمی رامبد جوان درباره این که «هنوز مشخص نیست در فصل جدید برنامه خندوانه، جناب خان حضور داشته باشد یا خیر، شاید جناب خان از این برنامه جدا شود.» مسئله به سمت و سوی دیگری رفت. مردم به صفحه اینستاگرام خندوانه، رامبد جوان و جناب خان رفتند و تا توانستند به این ماجرا اعتراض کردند. نقطه مشترک همه نظرات این بود: «خندوانه بدون جناب خان نمی شود.»
 
جناب خان در کما

پشت پرده جناب خان

ماجرا از این قرار بود که یک روز رامبد جوان دست جناب خان را گرفته و به خندوانه آورد تا آن را نشان مردم دهد و ترغیب شان کند به خاطر جناب خان هم که شده، «کوچه مروارید» را از سوپرمارکت ها بخرند. همین. به همین سادگی. قرار بود جناب خان بیاید، برای «کوچه مروارید» مخاطب جذب کند و برود. هیچ کس فکرش را هم نمی کرد که قضیه به اینجا برسد و جناب خان چنین شهرتی برای خودش دست و پا کند اما خب از آنجا که معمولا اتفاق های مهم زمانی می افتند که آدم انتظارشان را ندارد، جناب خان هم در مدت کوتاهی تبدیل شد به ستاره تلویزیون و برای خودش ابهتی به هم زد.

بعد از همه این موفقیت ها اما باز هم فروشی نصیب «کوچه مروارید» نشد و سعید سالارزهی، مالک جناب خان هیچ سودی از این قضیه نبرد. نتیجه این بود که تلویزیون کاملا مفت و مجانی، صاحب یک عروسک جذاب شد و رامبد جوان هم مخاطبان برنامه اش را با جناب خان چند برابر کرد.

چرا جناب خان باید برود؟

حالا بعد از دو فصل، سر ماجرای رونمایی از برند جناب خان، بالاخره تحمل سعید سالارزهی سر آمد و تصمیم گرفت برای سرنوشت شخصیت عروسی تحت مالکیت اش خودش تصمیم بگیرد. ماجرا از این قرار بود که سالارزهی به عنوان شخصی که تمام حقوق برند جناب خان متعلق به اوست، در مراسم رونمایی از محصولات این برند متوجه شد که نه تنها هیچ سودی از حضور جناب خان در تلویزیون به دست نیاورده که حتی در زمینه تولید محصولات برند جناب خان هم هیچ حق و حقوقی برایش قائل نشده اند.

او فقط به این مراسم دعوت شده بود، بدون این که در جریان اتفاق های آن مراسم و مشتقات برند باشد. از این جا به بعد ماجرای شکایت از تلویزیون و پیگیری حق و حقوق قانونی پیش آمد. سالارزهی در یک گفتگوی مفصل صراحتا گفت که تلویزیون تا به حال هیچ پولی از بابت جناب خان به او نداده و هیچ وقت هیچ اسمی هم از او به عنوان مالک، به میان نیاورده است. اعلام کرد حالا دیگر وقتش شده که او را به رسمیت بشناسند و اگر می خواهند باز هم از جناب خان استفاده کنند، حق و حقوقی برایش در نظر بگیرند.

بی اعتنایی رامبد جوان به جناب خان

از وقتی این مسئله مطرح شد، همه یک جورهایی خیال شان راحت بود که رامبد جوان همینطوری الکی نمی گذارد جناب خان از برنامه اش برود. یعنی حداقل انتظارشان این بود که جوان، مشکلات را حل می کندو ماجرا را سر و سامان می دهد اما عملا چنین اتفاقی نیفتاد. رامبد در اولین گفتگویش بعد از این حواشی، صراحتا اعلام کرد که حضور جناب خان در فصل چهارم خندوانه قطعی نیست و شاید خداحافظی کند.

با این که دقیقا نمی شود درباره شیوه واکنش جوان اظهار نظر کرد اما به احتمال زیاد این صحبت صریح می توانست دو دلیل داشته باشد؛ اول اینکه شاید می خواست مخاطبان را با خطر نبود جناب خان مواجه کند و مالک عروسک و تلویزیون را یک جورهایی با طرفداران این کاراکتر عروسکی در بیندازد. دلیل دوم هم شاید این است که ماجرا آنقدر پیچیده شده بود که رامبد تصمیم گرفت تا لقای جناب را به عطایش ببخشد و خیال خودش را راحت کند. به هر حال صحبت صریح راجع به احتمال نبود جناب خان، اتفاقی بود که ذهن طرفدارانش را آشفته کرد.

 
جناب خان در کما


چرا رامبد خودش را کنار می کشد؟

حالا که رامبد جوان خودش را کنار کشیده و تلویزیون و شبکه نسیم هم دنبال حل مسئله نیستند، بعید به نظر می رسد خبری از حضور جناب خان در فصل چهارم خندوانه باشد. حالا واقعا بدون ناب خان، چه بلایی سر خندوانه می آید؟ خندوانه پیش از این هم سر ماجرای رفتن نیما شعبان نژاد نشان داده بود آنطور که باید پای چهره های موفق و پرطرفدارش نمی ایستد. در فصل دوم خندوانه، رامبد جوان به راحتی نیما شعبان نژاد را از دست داد؛ چهره ای که خودش با دست خودش به برنامه آورده و پرورش داده بود را کنار گذاشت.

بهروز بقایی که گزارش های ویژه این برنامه را در شهرهای مختلف هدایت می کرد، به تازگی اعلام کرده که تهیه کننده حق و حقوقش را نداده و او راضی به ادامه همکاری با مجموعه نیست. محمد زیکساری یا همان استاد کهنمویی خندوانه هم گفته که خندوانه بعد از ماجرای تبلیغ دمنوش ها، هیچ پولی به حسابش واریز نکرده و خداحافظی او هم با برنامه حتمی است. رامبد جوان در هیچ کدام از این موارد، حاضر نشده قدمی بردارد و حالا هم که در ماجرای جناب خان خودش را کنار کشیده است.

خندوانه بدون جناب خان؟

جناب خان حالا بعد از دو فصل، آن قدر برای مخاطبان اهمیت پیدا کرده که جدایی اش از خندوانه یک جورهایی غیرممکن است. بخش مهمی از مردم، برنامه را صرفا به خاطر جناب خان تماشا می کنند. بیشتر مهمان ها به شوق هم صحبتی با جناب خان به برنامه می آیند و اگر نباشد، دنبالش می گردند. اهمیت جناب خان آن قدر در فصل سوم زیاد شد که خود اتاق فکر برنامه تصمیم گرفت برایش تیم نویسندگان در نظر بگیرد. بخش مهمی از ضعف فصل سوم خندوانه به واسطه آیتم های جدید جناب خان پوشانده شد و برنامه از یک جایی به بعد به خاطر جذاب شدن بخش جناب خان، مجددا به جریان افتاد.

جناب خان که در فصل دوم سه شب در هفته مهمان برنامه بود و در فصل سوم تقریبا بیشتر شب ها به استودیو می آمد. خود رامبد جوان و اتاق فکر بر نامه هم به این نکته رسیده بودند که هیچ جایگزینی برای این کاراکتر وجود ندارد و حالا هم قطعا می دانند با حذف این کاراکتر، برنامه از رونق می افتد.

 
 جناب خان در کما

پشیمان می شوند

رامبد جوان در آخرین گفتگویش درباره خندوانه، در پاسخ به ماجرای حذف جناب خان، طوری صحبت کرده که انگار بود و نبودش آنقدرها هم فرقی برای برنامه ندارد. او گفته حتما که نباید یک عروسک در برنامه باشد و این برنامه که عروسکی نیست. این موضع بالا دقیقا زمان حذف نیما از برنامه هم وجود داشت. نیما اجازه پیدا نکرد در استندآپ کمدی شرکت کند و به همین دلیل از برنامه رفت.

در فصل سوم اما درست در روزهایی که برنامه تمام جذابیتش را از دست داده بود، نیما مجددا به همکاری دعوت شد و این بار همه پذیرفتند که در استندآپ کمدی فصل فصل چهارم حتما حضور داشته باشد. حالا قطعا این مسئله در قبال جناب خان هم وجود دارد.

خندوانه حالا موضعی بالا در قبال مالک جناب خان در پیش گرفته اما در نقطه شروع فصل چهارم و زمانی که ریزش مخاطبان به شدت احساس شود، قطعا حاضر می شود او را در ازای مبلغی چند برابر بالاتر به برنامه برگرداند.

پنج حرفه که با رفتن جناب خان در خندوانه ایجاد می شود

پایان برند؛ پایان برنامه

جناب خان یک کاراکتر معمولی برای خندوانه نیست که بشود به راحتی آن را از مجموعه جدا کرد. حتما خود عوامل هم درست می می دانند که با رفتن جناب خان، بخش مهمی از مخاطبان شان را از دست می دهند و برنامه هیچ وقت نمی تواند سرپا شود و به وضعیت قبل برگردد. با رفتن جناب خان، خندوانه با پنج چالش یا حفره مهم مواجه می شود که پر کردن آن واقعا کار راحتی نیست. خندوانه در این شرایط باید از نقطه صفر شروع کند و برای برنامه ای که مخاطبان جذابیتش را دیده اند و حس کرده اند، بازگشت به نقطه صفر کار راحتی نیست.

1. فضای شاد

درست است که خندوانه به خودی خودش برنامه شادی است و با شعرها و آهنگ های شادی که در استودیو خوانده می شود تا حدی این حال و هوا را به مخاطب منتقل می کند اما بخش مهمی از این شادی و شعف داخل استودیو به حضور جناب خان بستگی دارد. آوازهای شاد، ساز زدن، شعرهای مرتبط، آواز خواندن برای مهمان های برنامه یا شوخی با آنها در قالب شعر و آواز و ... باعث می شد کسی اگر نخواهد هم نتواند موقع پخش جناب خان کانال را عوض کند. با رفتن جناب خان، رامبد صرفا به همان آهنگ های محدود داخل استودیو محدود می شود و این فضای شادی که تا به حال ایجاد شده عملا از دست می رود.

2. مصاحبه های جنجالی

یکی از مهم ترین ویژگی های جناب خان این است که در مصاحبه ها ظاهر می شود و وقتی عرصه برای پرسیدن بعضی سوال ها به رامبد تنگ می شود، بدون کمترین رودربایستی سوالی جنجالی را از مهمان می پرسد. اتفاقا مهم ترین و پر سروصداترین مصاحبه های رامبد با مهمان های مهم، درست در حضور جناب خان اتفاق افتاد. در واقع جناب خان باعث می شد جو رسمی مهمان های برنامه شکسته شود و خیلی های شان حتی ندانند باید مقابل این موجود بنفش رنگ چه واکنشی نشان دهند. یک جورهایی جناب خان عاملی بود تا برنامه در جاهایی خط قرمزهای خاص در مواجهه با برخی افراد را بشکند و به اصطلاح یخ شان را آب کند. حالا بدون جناب خان، رامبد باید به همان مصاحبه های استاندارد خودش در فصل اول برگردد و طبیعتا دیگر از این اتفاق ها خبری نیست.
 
جناب خان در کما


3. کل کل های جذاب

باز هم می توان گفت یکی از جذاب ترین بخش های خندوانه، درست زمانی شکل می گرفت که رامبد و جناب خان با هم کل کل می کردند. درست است که در ابتدای فصل سوم، این کل کل ها به حداقل رسید و برنامه تا حدی از ریتم جذاب قبلی افتاد اما تیم نویسندگان و جناب خان کاملا متوجه این مسئله شدند و خیلی زود آن را اصلاح کردند.

نیما و کاراکترهای متفاوتش شاید بتوانند این فضای جذاب کل کل با رامبد را تا حدی حفظ کنند اما قطعا جای کنش و واکنش های جدی و عصبی جناب خان با رامبد را نمی گیرد، مگر این که خندوانه تصمیم بگیرد کلا کاراکترهای این چنینی که تا حدی بلاهت خاصی دارند و می توانند چنین کل کل هایی ایجاد کنند را به مجموعه وارد کنند که آن هم طبیعتا زمان زیادی می برد تا مردم خوش شان بیاید.

4. شوخی های درجه یک

از آنجا که ماهیت جناب خان یک عروسک بود، می توانست در شوخی ها و بیان مسائل ریز و درشت حساس هم خیلی راحت تر عمل کند. در آیتم های ویژه یا استند آپ کمدی های مخصوص جناب خان، حرف هایی زده می شد یا به نکاتی اشاره می شد که در شرایط عادی کسی نمی توانست آن قدر راحت در تلویزیون درباره شان حرف بزند. دقیقا همین رد کردن خط قرمزها بود که جناب خان را کاراکتری محبوب و جذاب برای مردم کرد. حالا با رفتن این کاراکتر، همین بخش های به اصطلاح ممنوعه برنامه هم حذف می شود و برنامه از همین جا هم شکست می خورد چون خندوانه حتی اگر هر بازیگر دیگری را هم اضافه کند، باز هم نمی تواند از زبان آنها تا این حد خط قرمزهای رایج را رد کند.

5. علاقه ویژه به جناب خان

جدای از تمام این حفره هایی که نام بردیم، جناب خان دیگر جزء شناسنامه برنامه است. از روزی که اعلام شده ممکن است در فصل جدید خبری از این کاراکتر عروسکی نباشد، مردم تا توانسته اند در دو صفحه اینستاگرام برنامه و خود جناب خان سروصدا راه انداخته اند و اعتراض کرده اند که اصلا مگر خندوانه بدون جناب خان می شود؟ حالا دیگر همان اندازه که نشانه هندوانه برای این برنامه جزء لاینفک به حساب می آید، جناب خان را هم نمی توان از آن جدا کرد. در واقع خندوانه با حذف جناب خان، بخشی متعلق به خودش یا حتی هویت اش را از دست می دهد و سروپا شدنش بدون این مهم کار سختی است. مخصوصا حالا که مردم دیگر با یک برنامه عادی از خندوانه راضی نمی شوند.

 
جناب خان در کما


موضع محمد نادری، طراح و محمد بحرانی صداپیشه جناب خان به اتفاق ها


ما چیکاره هستیم؟

بعد از اظهار نظر رامبد جوان درباره مشخص نبودن وضعیت جناب خان، با محمد بحرانی، صداپیشه جناب خان تماس گرفتیم. بحرانی، نزدیک ترین فرد به جناب خان است و حتما ماجرای بود و نبود این کاراکتر عروسکی در «خندوانه»، اثر زیادی روی زندگی و کارش دارد.

بحرانی گفت، فعلا تمایلی ندارد راجع به این موضوع صحبت کند. محمد نادری، خالق عروسک جناب خان هم صحبت راجع به این مسئله را منوط به گفتگو با بحرانی کرد و گفت تا وقتی بحرانی صحبت نکند، حاضر به اظهار نظر نیست. سعید سالارزهی با این که صراحتا موضعش را در قبال ماجرای جناب خان مشخص کرده اما بهترین فردی بود که می توانست ما را در جریان اتفاق های جدید قرار دهد. او برای این وضعیت یک پاسخ داشت: «من منتظر پیشنهاد شبکه نسیم و برنامه خندوانه برای مذاکره هستم.»

مالک جناب خان توضیح داد که هنوز هیچ صحبت جدی در این زمینه صورت نگرفته است. هیچ پیشنهادی مبنی بر ادامه وضعیت جناب خان به او نداده اند. او کماکان تاکید داشت که تا وقتی مذاکره در این باره انجام نشود، اجازه بازگشت جناب خان به خندوانه را نمی دهد. سالارزهی گفت که به زودی پروژه سینمایی جناب خان کلید می خورد. البته خود رامبد جوان هم در آخرین گفتگویش راجع به فیلم سینمایی «من و جناب خان» صحبت کرده بود.

آذر
8
1395

زمان انتشار کارت ورود به جلسه ارشد فراگیر نوبت هفدهم (بهمن ماه 95)

زمان انتشار کارت ورود به جلسه ارشد فراگیر نوبت هفدهم (بهمن ماه 95)

توکلی اظهار داشت: براساس برنامه زمانی پیش بینی شده کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوط به این آزمون روز چهارشنبه ۱۳ بهمن ماه ۹۵ بر روی سایت سازمان قرار می گیرد.

وی عنوان کرد: داوطلبان می توانند از روز ۱۳ تا ۱۴ بهمن ماه نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و برگ راهنما اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش خاطرنشان کرد: سوالات آزمون مطابق مندرجات جدول شماره ۲ مندرج در دفترچه راهنما طراحی می شود.

توکلی با بیان اینکه سوالات آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور به صورت چند گزینی است، گفت: سوالات این آزمون نمره منفی ندارد.

آذر
8
1395

مهلت ثبت نام ارشد فراگیر بهمن 95 | آخرین مهلت

مهلت ثبت نام ارشد فراگیر بهمن 95 | آخرین مهلت

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: مهلت ثبت نام برای آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور (نوبت هفدهم) از روز چهارشنبه سوم آذرماه آغاز شده و تا روز شنبه ۱۳ آذرماه ۹۵ ادامه دارد.

مشاور عالی سازمان سنجش خاطرنشان کرد: تمامی داوطلبان متقاضی ثبت نام برای شرکت در این آزمون باید در مهلت در نظر گرفته شده پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و تاییده مدارک و اطلاعات مورد نیاز به سایت این سازمان مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام برای شرکت در آزمون اقدام کنند.

آذر
8
1395

سهمیه ایثارگران در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 95-96

سهمیه ایثارگران در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 95-96

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش از سهمیه 3000 نفری ایثارگران در آزمون استخدامی 10 هزار نفری آموزش و پرورش که اخیرا برگزار شد، خبر داد.

محمد حسین کفراشی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش در سهمیه ایثارگران اظهار کرد: از آزمون استخدامی سال اخیر که چندی پیش برگزار شد برای 3000 نفر سهمیه گرفته‌ایم.

وی افزود: در واقع 30 درصد از این جمعیت طبق ماده 21 قانون جامع ایثارگری، ایثارگران خواهند بود. براساس این قانون 25 درصد فرزندان شهداء و جانبازان 25 درصد به بالا و 5 درصد رزمندگان و جانبازان زیر 25 درصد هستند.

مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سال گذشته نیز نزدیک به 1500 نفر جذب شدند، درباره تعداد افراد متقاضی و پشت نوبت ایثارگران برای استخدام در آموزش و پرورش عنوان کرد: در سال گذشته که 1500 نفر جذب شده بودند، بیش از 8000 نفر متقاضی بودند که یقینا اکنون بر شمار آنها افزوده شده است.

انتهای پیام/

سهمیه ایثارگران در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 95-96

منبع: ایسنا

آذر
8
1395

جدیدترین قیمت خودروهای وارداتی مدل 2016 (آذر 95) | جدول

جدیدترین قیمت خودروهای وارداتی مدل 2016 (آذر ) | جدول

هفته جاری قیمت خودروهای وارداتی در بازار تغییر خاصی نسبت به نرخ این خودروها در هفته گذشته نداشته است.

خبرگزاری ایسنا: هفته جاری قیمت خودروهای وارداتی در بازار تغییر خاصی نسبت به نرخ این خودروها در هفته گذشته نداشته است.

قیمت برخی خودروهای وارداتی مدل 2016 به شرح زیر است:

جدیدترین قیمت خودروهای وارداتی
آذر
8
1395

خندوانه شب یلدا

خندوانه شب یلدا

رامبد جوان ضمن اعلام زمان پخش «خندوانه» از شب يلدا نوشت: نگران نباشيد؛ جناب خان به «خندوانه» برمی گردد.

باشگاه خبرنگاران: با پایان رسیدن ماه صفر زمزمه های شروع سری جدید برنامه «خندوانه» به گوش می رسید که رامبد جوان در صفحه شخصی خود از پخش برنامه در شب یلدا خبر داد.

سلام عزيزانِ من!

دلمون براتون تنگ شده.

١- تلاش مى كنيم تا «خندوانه» رو براى شب يلدا شروع كنيم و مهمون خونه هاتون مى شيم (چقدر اين جمله لوسه ولى چيز ديگه اى نداشتم بگم.)

٢-همچنان در تلاشيم با سعيد سالارزهى دوست قديميم كه متاسفانه از چيزهايى دلخور و خشمگينه ( كه مهم نيست ما چقدر موافقيم يا نيستيم و چقدر بهش حق مى ديم يا نمى ديم... مهم اينه كه رفيق قديميمون دلخوره بايد دلش رو مثل اين همه سال كه دوست صميمى بوديم به دست بياريم... نگران نباشين سعيد خيلى رفيق خوب و مهربونيه....) جناب خان به خندوانه برمى گرده.

٣- در اوج اينكه مى خوايم جناب خان كنارمون باشه ولى اگه سعيد جانِ سالارزهى همچنان به دلخوريش ادامه بده و جناب خان كنارمون نباشه. اين نويد رو مى دم كه محمد بحرانى كنارمون خواهد بود تا تهش. و كلى ايده هاى درجه يك براتون خواهيم داشت.

 ٤-مخلص و ارادت!!!

 

انتهای پیام/

خندوانه شب یلدا

منبع: باشگاه خبرنگاران

آذر
8
1395

کیوی برای سرماخوردگی مفید است

کیوی برای سرماخوردگی مفید است

باشگاه خبرنگاران جوان: یک پزشک عمومی از شهروندان خواست، به منظور جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی ایمنی بدن خود را بالا ببرند.

دکتر فریدون اسفندیاری خوردن سیر و کیوی را به منظور بالا بردن مقاومت بدن در برابر سرماخوردگی‌ به افراد توصیه کرد و افزود: مصرف این دو ماه خوراکی می‌تواند نقش مهمی در بالا بردن مقاومت بدن افراد در مواجهه با سرماخوردگی داشته باشد.
 
اسفندیاری همچنین مصرف لیموشیرین، شلغم و لبو را نیز به افراد توصیه کرد.
 
این پزشک عمومی سپس با بیان اینکه خوردن غذاهای گرم در روزهای سرد سال به منظور کاهش میزان ابتلا به سرماخوردگی اهمیت زیادی دارد،  از خانواده‌ها خواست تا  غذاهایی مثل انواع آش‌ها را در برنامه غذایی این روزهای خود بگنجانند.
 
اسفندیاری غذاهای حاوی فلفل و ادویه‌ها را محرک دانست و  استفاده از آنها را به افراد سرماخورده توصیه نکرد.
 
این پزشک عمومی در ادامه فاصله گرفتن از افرادی که دچار سرماخوردگی شده‌اند را به منظور جلوگیری از ابتلای سایر افراد حائز اهمیت دانست و افزود: ماسک زدن، پرهیز از دست دادن و روبوسی کردن با افراد سرماخورده، رعایت فاصله و ... در پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی توصیه می‌شود.
 
وی تاکید کرد: با هر عطسه فرد بیمار هزاران ویروس در هوای اطراف پخش خواهد شد که خود می‌تواند باعث ابتلای دیگر افراد به سرماخوردگی شود.
 
اسفندیاری کودکان، زنان باردار، افراد مسن و افراد با بیماری‌های نقص در سیستم ایمنی را  جزو افراد پرخطر دانست و ادامه داد: این افراد باید حتما واکسن آنفلوآنزا بزنند.
 
اسفندیاری گفت: واکسن آنفلوآنزا افراد را در برابر همه بیماری‌ها واکسینه نمی‌کند و ممکن است با آمدن یک ویروس جدید فرد بیمار شود، لذا باید افرادی هم که واکسن آنفلوآنزا زده‌اند مراقب خود باشند و از نزدیک شدن به افراد بیمار خودداری کنند.

 

انتهای پیام/

کیوی برای سرماخوردگی مفید است

منبع: باشگاه خبرنگاران

آذر
7
1395

خودکشی زن 46 ساله روی ریل قطار در محدوده شهرک شیرین مشهد | جزئیات

خودکشی زن 46 ساله روی ریل قطار در محدوده شهرک شیرین مشهد | جزئیات
 
باشگاه خبرنگاران جوان: زنی ۴۶ ساله در محدوده شهرک شیرین مشهد، پس از برخورد با قطار مسافربری مشهد ـ کرمان، جان باخت.

بررسی‌ها نشان داد که این خانم دچار مشکلات روانی بوده و در بررسی جسد، نامه‌ای نیز کشف شد که نشان‌دهنده مرگ خودخواسته این زن میان‌سال بود.

جسد به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات ادامه دارد.
آذر
7
1395

زمان اکران فیلم سینمایی لاک قرمز در سینماها کی است؟ | آذر 95

زمان اکران فیلم سینمایی لاک قرمز در سینماها کی است؟ | آذر 95

روزنامه بانی فیلم: فیلم سینمایی «لاک قرمز» از پنجشنبه هفته جاری روی پرده سینماهای کشور می رود.

«لاک قرمز»، نخستین ساخته سیدجمال سیدحاتمی که سال گذشته در بخش نگاه نو سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، از پنجشنبه هفته جاری در گروه آفریقا اکران می شود.«لاک قرمز» مضمونی اجتماعی دارد. سیدجمال سیدحاتمی پیش از این، فیلم‌های تلویزیونی «بچه‌های ابری»، «انگشتر» و «اوقات مشترک آن‌ها» را در کارنامه خود ثبت کرده است.

کارگردان «لاک قرمز»درباره ساخته اش نوشته است:فیلم ساختار و روایت متفاوتی دارد و فکر می کنم چون قصه آن از زندگی روزانه مردم برداشت شده، مخاطب به راحتی و خوبی با آن ارتباط برقرار می کند.

در خلاصه قصه فیلم آمده:دخترک تازه به انگشتانش لاک زده بود که روزگار صورتش را نقاشی کرد.

بازیگران فیلم پانته آ پناهی ها، پردیس احمدیه، مسعود کرامتی، بهنام تشکر، رسول نقوی و …. بوده اند.

نویسنده فیلم امیر عبدی و تهیه کننده آن نیز کامران مجیدی است.
آذر
7
1395

دلایل فنی فاجعه ریلی و برخورد (تصادف) دو قطار در سمنان چه بود؟

دلایل فنی فاجعه ریلی و برخورد (تصادف) دو قطار در سمنان چه بود؟
 
روزنامه دنیای خودرو: ساعت 7:45 روز جمعه دو قطار مسافری سمنان - مشهد متعلق به شرکت ریل ترابر سبا و تبریز - مشهد متعلق به شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا در ایستگاه هفت‌خوان در ناحیه راه‌آهن شمال شرق کشور بین دامغان و سمنان با یکدیگر برخورد می‌کنند و متاسفانه این حادثه منجر به کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از مسافران می‌شود.

این سانحه نه‌تنها در رسانه‌های داخلی، بلکه در رسانه‌های خارجی نیز بازتاب‌هایی داشته است، تا جایی که شبکه الجزیره با تیتر «مشکلات حوزه جاده‌ای و ریلی ایران بسیار زیاد است» و همچنین خبرگزاری رویترز با سرتیتر «فرسودگی ناوگان ریلی عامل بروز تصادفات قطار» به این موضوع می‌پردازد که یکی از مشکلات اساسی شبکه ریلی ایران، قدیمی بودن آن و فرسودگی خطوط و تکنولوژی ریلی این کشور است.

زمانی که از ضرورت وجود یک سیستم ایمنی جامع، فعال، مانع، به‌روز، با استانداردهای معتبر جهانی ایمنی و در حد‌و‌اندازه استانداردهای جهانی سیستم‌های سیگنالینگ سخن به‌میان می‌آید، شاید اولین و ابتدایی‌ترین پرسشی که به ذهن می‌رسد، این باشد که پس زیر‌مجموعه خط و ابنیه چه؟ پس جریه راه‌آهن چه؟ پس سیستم گسترده بهره‌برداری ریلی چه؟ البته اصلا چنین سوالی غلط است، زیرا تاکید بر زیرساخت ایمنی مجهز به تکنولوژی‌های امن سیگنالینگ نه تنها منافاتی با توجه به سایر زیربخش‌های سیستم ریلی ندارد بلکه به‌نحوی لازم و ملزوم یکدیگر هستند، کما اینکه تا خطی در بین نباشد، تا دیزلی روی آن خط نباشد و تا واگن‌هایی در حرکت بر آن خط نباشند، مساله ایمنی علائمی مطرح نخواهد شد. در این زمینه با احمد خشنودی، کارشناس ارتباطات و سیگنالینگ راه‌آهن به گفت‌و‌گو نشسته‌ایم.

باز هم تغییر شیفت و باز هم عامل انسانی؛ این ماجرا تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

این نکته‌ای است که همواره بر آن تاکید داریم. یک سیستم امن اگر بخواهد واقعا امن باشد باید این موضوع را در نظر داشت که ممکن است عامل انسانی در یک آن و در یک لحظه، مدهوش شود و توان تصمیم گیری منطقی بر اساس قوانین موضوعه و اصلی سیر و حرکت را نداشته باشد. به‌هر علت و به‌هر دلیلی، اصلا مهم نیست عامل انسانی در آن لحظه خاص و حساس که تصمیم منجر به سانحه یا ایجاد حادثه را می‌گیرد و آن را عملی می‌کند، در چه اوضاع روحی، جسمی و روانی قرار دارد. در بحث ایمنی با نتیجه این حالات روحی، روانی یا جسمی کار داریم، موظفیم و مسئولیت مستقیم داریم تا جلوی آن را به هر‌قیمت و به هر بهایی بگیریم.

در جزوات و دستورالعمل‌های ابزارهای دقیقی که در سیستم‌های ایمنی اتوماتیک به کار می‌روند، فرض می‌شود عامل انسانی (اپراتور) ممکن است حتی برای چند لحظه تمام مشاعر خود را از دست بدهد! در این صورت تکلیف چیست؟

آیا سیستم ایمنی که جان و مال مسافران، سرمایه‌گذاران و ذی‌نفعان به درست عمل کردن آن وابسته است، باید بنشیند و نگاه کند مثلا یک عامل انسانی رنگ سیگنال محرز خطر (رنگ قرمز) را به نزدیک‌ترین، بدیهی‌ترین و عقلانی‌ترین نوع آن تعبیر نکند، یعنی آن را به معنای اشغال بودن بلاک و عدم اجازه خروج یا ورود در نظر نگیرد و هشدار علنی سیستم ایمنی را که حاصل تلاش و اجماع تمام مدارهای اینترلاکینگ، ای‌تی‌سی، سیگنال‌ها، سوزن‌ها، قفل‌های داخلی، رله‌ها، تراک‌ها و... است، نادیده بگیرد.

سپس با یک تماس بی‌سیم به قطاری که بلاک روبه‌رویش اشغال است یا به‌هر علتی اجازه حرکت ندارد و چراغ قرمز روبه‌روی آن نیز این عدم مجوز را صریحا نمایش می‌دهد، دستور بدهد مثلا «بیا! قرمز بودن چراغ مهم نیست» و تمام زیر‌ساخت‌های ایمنی موجود را حتی تا همین اندازه موجودی که در دسترس داریم، نادیده بگیرد و نظر خود را بر اجماع و هماهنگی تمام سیستم‌های منطقی ایمنی موجود در یک ایستگاه که همگی با هم و بر اساس یک منطق مستدل‌مداری، چراغ را قرمز و ورود را ممنوع کرده‌اند، ارجح بداند و اتفاق برخورد تاسف‌بار قطارهای مسافری سمنان رخ دهد.

آیا سیستم سیگنالینگ از چنین سوانحی جلوگیری می‌کند؟

اصول ایمنی علائم الکتریکی در تمام سیستم‌های سیگنالینگ دنیا بر اساس یک اصل واحد استوار است و آن اصل عبارت است از این که «قطارها شاخ به شاخ نخواهند شد، مگر اینکه به آن ها اجازه داده شود به‌طور هم‌زمان روی یک ریل حرکت کنند»! آیا ساده‌تر، روان‌تر و خلاصه‌تر از این جمله برای رعایت ایمنی، برای فرار از برخورد، شاخ‌به‌شاخ شدن یا مانند مورد اخیر سمنان بین دو وسیله‌نقلیه ریلی در جهان جمله‌ای وجود دارد؟ اصلا به‌خاطر همین یک جمله است که تمام خطوط راه‌آهن به تکه‌هایی مجزا به نام «بلاک» تقسیم شده‌اند.

همان بخش‌های مجزایی که در حالت عادی روی هر کدام از آن‌ها در یک زمان خاص، فقط یک قطار اجازه حضور و وجود دارد. به‌طور قطع می‌توان گفت تمام سیستم‌های علائمی و سیگنالینگ دنیا با همین یک جمله متولد شده اند. همین جمله کوتاه، دلیل ساخت چیزهایی است که اکنون به‌عنوان مدارهای پیچیده میکروالکترونیک و اتاق‌های کنترل پیشرفته و انواع سیستم‌های اروپایی ایمنی و سرعت‌های سیر فوق‌العاده سریع در دنیا شناخته می‌شوند. آن چه در سمنان رخ داد دقیقا نقض همین جمله بود.

پس به همین دلیل کارشناسان ریلی تا این اندازه بر ضرورت بهره گیری از سیستم «CBTC» تاکید دارند؟
دقیقا. نصب و راه‌اندازی سیستم‌های کنترل اتوماتیک قطارها (از نوع گسسته) یا «ETC»، عامل ارتقای امنیت، سرعت و ظرفیت سیر است. این سیستم می‌تواند نقش عامل انسانی در وقوع حوادث، سوانح و خطاهای پیش‌بینی‌نشده را به شدت کاهش دهد. بدین معنا که نصب «ETC» در یک محور، علاوه‌بر کاهش تاخیرات قطارها، از یک سو باید بتواند ظرفیت پذیرش خطوط را نیز بالا ببرد.

سیستم‌هایی مثل بلاک میانی و ... باید این تردد را روان‌تر و ایمن‌تر کنند. از آن جا که «CBTC» کنترل جامع، فراگیر و پیوسته را بر سیر و حرکت ریلی و قطارهای ترددکننده در طول مسیر حرکت اعمال می‌کند، عملا نقش خطای عامل انسانی را در بسیاری از موارد به نزدیک صفر تقلیل می‌دهد.

با داشتن سیستم سیگنالینگ «CBTC» ایمنی سیر و حرکت تا آن اندازه خواهد بود که می توان قطار را بدون لوکوموتیوران از ایستگاه مبدا روانه و صحیح و سالم در ایستگاه مقصد تحویل گرفت. می‌پرسید چگونه یک سیستم هوشمند تمام اتوماتیک و به‌روز از سیگنالینگ می‌تواند نیاز سیستم ریلی را حتی به یک راهبر انسانی وسیله نقلیه ریلی، یعنی لوکوموتیوران برطرف کند؟

از زمانی که گوگل خودروی بدون راننده‌اش را تست کرد، مدت زیادی نگذشته است. شاید در همین فاصله زمانی بود که متخصصین ایمنی در حمل‌‌و‌نقل ریلی جهان با طرح پرسشی مهم به فکر تکرار تجربه گوگل، این بار در قطارها و روی ریل‌های آهنی افتادند.

سوال این بود آیا مسیر جاده‌ها و خیابان‌ها با تمام عدم قطعیت، تغییر شیب و تغییر جهت‌های مداوم و ناگهانی مسیر غیرقابل پیش‌بینی‌تری است یا مسیری که یک دیزل روی خط‌آهن می‌پیماید؟ مسیر خط‌آهن یا مسیر جاده‌ها و خیابان ها؟

مثلا در مسیر خط‌آهن بیشتر امکان ورود عابر پیاده به‌طور ناگهانی به وسط مسیر است یا یک خیابان؟ امکان تلاقی بر سر چهارراه‌ها، دوربرگردان‌ها، میدان‌ها و سایر سازه‌های جاده‌ای و خیابانی بیشتر است یا روی ریل قطار؟ تمام داده‌ها در این جا، مسیر ریلی را امن‌تر، خلوت‌تر، قابل‌پیش‌بینی‌تر و مناسب‌تر برای حرکت بدون راننده معرفی می‌کردند.

پس می‌توان این طور برداشت کرد سیستم سیگنالینگ «CBTC» اعتمادی به انسان‌ها ندارد! صحیح است؟

دقیقا! سیستم «CBTC» به عامل انسانی اعتماد نمی‌کند. در سانحه دلخراش قطارمسافری در ایستگاه هفت‌خوان سمنان، عامل انسانی به اشتباه و بدون توجه به علائم مشهود الکتریکی و قرمز بودن چراغ، رنگ قرمز چراغ را - به نظر من- به‌علت سرما دانسته اصطلاحا فکر می‌کند چراغ قرمز مانده است، حتی پس از پاک شدن بلاک و آزاد شدن آن.

به همین علت، با تکیه بر این فرض که سیستم به علت سرما دچار خطا شده است و چراغی را که باید سبز می‌کرده، قرمز نگاه داشته است، از قطار دوم می‌خواهد وارد خطی شود که تمام شواهد عینی و منطقی می‌گویند هنوز اشغال است.

اگر سیستم علائمی ما، به سیستم «CBTC» مجهز بود، اولا حتی اگر این مامور پانل کنترل اشتباه می‌کرد و عملا و صریحا برخلاف قوانین سیر و حرکت، قطار دومی را به خط اشغالی فرا می‌خواند، سیستم بلاکینگ متحرک موجود در سیستم «CBTC» با حفظ حداقل فاصله ایمنی در تمام حالت‌های ممکن بین دو و حتی چند قطار در یک بلاک فیزیکی، احتمال برخورد را صفر می‌کرد.

آینده ایمنی ریل چطور رقم خواهد خورد؟

سرانجام روزی باید تخصص و تصمیم‌گیری براساس دانش، فن و تکنولوژی و آگاهی بدون هیچ‌گونه حدس و گمان یا تعبیر شخصی، جای خطای حسی بشری را خواهد گرفت. با سیستم‌های دانش‌بنیان، سیستم‌های صنعتی و تکنولوژیک، باید به‌طور علمی برخورد و از تعبیر آن‌ها به هر علتی، شدیدا پرهیز کرد.

کار در محیط صنعت حمل‌و‌نقل مسافری از آن جا که مستقیما و بدون‌ واسطه به جان و سلامت جانی انسان‌ها ربط دارد، خطا را به‌سادگی و بدون هزینه رها نمی‌کند. نیروی انسانی به همان اندازه که می‌تواند در ارتقا و بهبود فن‌آوری، تکنولوژی‌ها و بهبود روش‌ها موثر باشد، به همان اندازه که می‌تواند با ایده‌های دانش‌بنیان خود جهان را به جایی دلنشین‌تر و آسوده‌تر برای ادامه زندگی بشری تبدیل کند، اگر حرفه‌ای و براساس قوانین و اصول موضوعه و پذیرفته‌شده در محیط‌های صنعتی عمل نکند، خطرناک‌ترین عامل تاثیرگذار بر جان و سلامت بشر تلقی می‌شود؛ آنچنان که سیستم‌های ایمنی ساخته دست خودِ بشر تمام سعی‌شان را به کار می‌گیرند تا این نقش مخرب و خطرناک را هر چه کمرنگ‌تر و بی‌اثرتر کنند.
آذر
7
1395

مراسم عزاداری شب 28 صفر در حرم امام خمینی (ره) آذر 95

مراسم عزاداری شب 28 صفر در حرم امام خمینی (ره) آذر 95
 

خبرگزاری ایسنا: مراسم سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) در حرم مطهر امام خمینی برگزار می شود.

این مراسم امشب در شب بیست و هشتم صفر با حضور امت خداجوی، هیأت های مذهبی، خانواده های معظم شهدا، ایثارگران و جانبازان و اعضای بیت شریف امام راحل همراه با مرثیه سرایی مداحان اهل بیت(ع) برگزار می شود.

جماران نوشت: در این مراسم که از ساعت 19 و 30 دقیقه آغاز می شود، حجت الاسلام و المسلمین رستگاری سخنرانی خواهد کرد.

 

صفحه 3 از 6 صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 صفحه بعد